Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
ПАНЧУК Олег Петрович
УДК 373.6: 371.26 (043.3)
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ ОЦІНЮВАННЯ
НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ
З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботa виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Інститут професійно-технічної освіти
АПН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Манько Володимир Миколайович,
Інститут професійно-технічної освіти
АПН України, старший науковий
співробітник лабораторії аграрного
виробництва;
кандидат педагогічних наук, доцент
Торубара Олексій Миколайович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, декан індустріально-педагогічного факультету,
м.Чернігів.
Захист відбудеться “8” червня 2007 року о 12 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України, 03045, м.Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України, 03045, м.Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий “ ” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С.Голіяд
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі в умовах розбудови національної державності актуальними стають нові тенденції розвитку освіти. Зокрема, значимою є потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально й духовно розвинених громадянах. Доктрина розвитку системи освіти в Україні передбачає гуманізацію навчального процесу, особистісно орієнтований підхід і нову систему оцінювання знань, а це спонукало багатьох педагогів, незалежно від того чи це викладач вищого навчального закладу, чи вчитель школи, по-новому віднестись до своєї професійної діяльності. Адже школа на рубежі століть повинна не тільки дати учням певний обсяг знань і умінь, а й сформувати особистість, здатну творчо мислити, приймати самостійні рішення, виробити власну життєву позицію, світогляд, ставлення до себе та інших, вміння пристосовуватися до умов життя.
Все це веде за собою зміни стратегії управління процесом навчання, перенесення акцентів на особистість як суб'єкта навчальної діяльності.
У зв’язку з цим постала проблема перебудови і підвищення ефективності педагогічного процесу, надання йому особистісно орієнтованого характеру. Така перебудова зумовлюється спроможністю вчителя позбутися стереотипів, готовністю до перегляду власних поглядів, постійною самоосвітою та самовдосконаленням. Адже сучасний педагог, особливо керівник школи, завжди має бути готовим до змін, здатним сміливо приймати педагогічні рішення, проявляти ініціативу, творчість.
Отже, лише за умови забезпечення високої компетентності та відповідної професійної майстерності кожного педагога може бути розв'язана проблема ефективності та результативності педагогічного процесу.
Зміна стратегії управління процесом навчання, на нашу думку, насамперед, стосується проблеми, до якої все більше зростає інтерес вчителів, батьків і учнів, а саме, цілеспрямованого, об’єктивного та систематичного контролю за навчальною діяльністю і поведінкою дітей. Підвищення інтересу пов’язане зі змінами, що стосуються сфери освіти, зокрема, впровадження у 2000-2001 навчальному році Міністерством освіти і науки України дванадцятибальної системи оцінювання навчальних досягнень учнів у всіх середніх освітніх закладах України.
Серед проблем, які істотно впливають на підвищення ефективності та якості навчання, перевірка і оцінювання знань учнів займають особливе місце. Це – невід’ємний структурний компонент навчально-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок