Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, США, КАНАДІ (1960-80-ті рр.)

РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, США, КАНАДІ (1960-80-ті рр.)

Назва:
РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, США, КАНАДІ (1960-80-ті рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
КАТАРГІНА Тетяна Іванівна
УДК 941/942: 971/979
РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, США, КАНАДІ
(1960-80-ті рр.)
07.00.02 - Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історико-краєзнавчих досліджень
Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Горбик В'ячеслав Олександрович,
Інститут історії України НАН України, завідувач
відділу історико-краєзнавчих досдіджень
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, завідувач кафедри нової і новітньої історії зарубіжних країн
кандидат історичних наук, доцент
Толстов Сергій Валеріанович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа - Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України,
кафедра нової і новітньої історії, м. Харків
Захист відбудеться "23" лютого 2001р. о "14" годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д. 26. 235. 01 в Інституті історії України НАН України ( адреса: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)
Автореферат розісланий " 22" січня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Гуржій О.І.
З А Г А Л Ь Н А Х А Р А К Т Е Р И С Т И К А Д О С Л І Д Ж Е Н Н Я
Актуальність теми. На сучасному етапі в умовах духовної розбудови незалежної України йде процес формування концептуальних підходів до визначення культурних цінностей та їх складової – нерухомих пам'яток. Це обумовлює необхідність по-новому проводити відбір, ідентифікацію, класифікацію об'єктів національної культурної спадщини. В цьому контексті вивчення системи збереження пам'яток історії та культури у таких високорозвинутих країнах, як Великобританія, США, Канада в 60-ті – 80-ті рр. ХХ ст. має наукове і практичне значення.
З'ясування методів захисту і збереження нерухомих пам'яток історії та культури в країнах з ринковою економікою допоможе розв'язати ряд завдань організаційного та фінансового забезпечення урядових програм із захисту культурного середовища як складової природного довкілля. Водночас, теоретичні узагальнення й практичні рекомендації щодо діяльності неурядових інституцій за кордоном дають можливість використати їх досвід для поліпшення форм роботи доброчинних товариств в Україні.
Доцільним є здійснення порівняльного аналізу чинного законодавства інших держав з проблем захисту культурного майна. Висвітлення особливостей збереження пам'яток в країнах з усталеними традиціями ставлення до приватної власності сприятиме вдосконаленню механізму впровадження Закону України "Про охорону культурної спадщини"(2000р.). Розгляд питань використання пам'яток історії та культури за кордоном створює умови для активізації практичного застосування Закону України "Про туризм" (1995р.) та розробки концепції оптимізації туристичного бізнесу.
Об'єктом дослідження є історико-культурологічний аспект у визначенні напрямів захисту та збереження культурної спадщини країн Західної Європи та Північної Америки, їх взаємозв'язки, спільні й особливі риси.
Предметом дослідження є система пам'яткоохоронної діяльності у Великобританії, США, Канаді, захист нерухомих пам'яток археології, історії, архітектури та містобудування, монументульного мистецтва, зокрема пам'яток, встановлених представниками української діаспори за кордоном. Аналізуються заходи спрямовані на проведення реєстрації, каталогізації, огляду, популяризації пам'яток на основі встановлених концептуальних засад та дотримання правових норм цих держав щодо захисту й використання об'єктів історико-культурного значення.
Хронологічні рамки дисертації - період 1960-х - 1980-х рр. В ці роки відбулися докорінні зміни в свідомості громадськості західних країн щодо екології культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, США, КАНАДІ (1960-80-ті рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок