Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛЬВАРКОВІ ГОСПОДАРСТВА СХІДНИХ РЕГІОНІВ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ в другій половині XVI – першій половині XVII ст. (на прикладі Руського та Белзького воєводств)

ФІЛЬВАРКОВІ ГОСПОДАРСТВА СХІДНИХ РЕГІОНІВ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ в другій половині XVI – першій половині XVII ст. (на прикладі Руського та Белзького воєводств)

Назва:
ФІЛЬВАРКОВІ ГОСПОДАРСТВА СХІДНИХ РЕГІОНІВ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ в другій половині XVI – першій половині XVII ст. (на прикладі Руського та Белзького воєводств)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ЯРЕМЧУК Андрій Васильович
УДК(438) “15/16”: 631.11
ФІЛЬВАРКОВІ ГОСПОДАРСТВА
СХІДНИХ РЕГІОНІВ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ
в другій половині XVI – першій половині XVII ст.
(на прикладі Руського та Белзького воєводств)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича МОН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
БАЛУХ Василь Олексійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, декан
філософсько-теологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
МАКАР Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач
кафедри міжнародних відносин
кандидат історичних наук, доцент
АТАМАНЕНКО Віктор Борисович
Національний університет
“Острозька Академія”, доцент
кафедри історії
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “20” квітня 2007 року о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 19.03 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування внутрішньої та зовнішньої політики сучасної України на правах рівноправності та партнерства з іншими державами передбачає врахування і використання історичного досвіду її взаємин із сусідами, основою яких було і залишається багатогранне спілкування в різних аспектах суспільно-економічного життя. Важливого науково-теоретичного і практичного значення набуває сьогодні з'ясування та повне й об'єктивне висвітлення місця й ролі українського народу в історії Польщі, особливо на переломних етапах українсько-польської минувшини.
Ґрунтовне і всебічне вивчення аграрної історії західноукраїнських земель та суміжних польських воєводств, а саме розвиток фільварково-панщинної системи, є назрілою проблемою. З огляду на це пропонована праця присвячена висвітленню аграрної історії східних районів Речі Посполитої ранньомодерного часу, тобто сучасних західноукраїнських земель, соціально-економічний обрис яких визначався фільварково-панщинною системою, що пройшла тут стадії становлення та розвитку. Через вивчення історії фільварків пролягає шлях до розуміння господарського та суспільно-політичного розвитку західних регіонів сучасної України. Цією працею автор ставить за мету розвинути дослідження фільваркової системи Польщі, але зосереджуючи увагу лише на її східному регіоні, що буде логічно-послідовним продовженням вивчення аграрного питання в історії держав Центрально-Східної Європи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Це історичне дослідження виконане в руслі наукової проблематики кафедри етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича “Проблеми історії стародавнього світу і середньовіччя та значення археологічних і етнологічних джерел в реконструкції минулого” (номер державної реєстрації – 0106U008490).
Об’єктом дослідження є закономірності соціально-економічної еволюції фільварково-панщинної системи у східних воєводствах Речі Посполитої у період другої половини XVI – першої половини XVII ст., а також особливості становлення фільваркових господарств, їх місце в економічному та суспільному розвитку ранньої нової Польщі, правове становище селянства та польська колонізаторська політика, яка призвела до національно-визвольного руху українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЛЬВАРКОВІ ГОСПОДАРСТВА СХІДНИХ РЕГІОНІВ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ в другій половині XVI – першій половині XVII ст. (на прикладі Руського та Белзького воєводств)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок