Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ІНТЕРЕСИ ТА НАПРЯМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ (на прикладі Миколаївської області)

ЕКОНОМІЧНІ ІНТЕРЕСИ ТА НАПРЯМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ (на прикладі Миколаївської області)

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ІНТЕРЕСИ ТА НАПРЯМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ (на прикладі Миколаївської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДУБІНІНА Марина Вікторівна
УДК 338.436 : 631.11
ЕКОНОМІЧНІ ІНТЕРЕСИ ТА НАПРЯМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ
В ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ
(на прикладі Миколаївської області)
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
МИКОЛАЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Куліш Микола Юхимович,
Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри обліку і аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Попович Василь Вікторович,
Одеський державний аграрний університет, декан економічного факультету
Провідна установа – Дніпропетровський державний аграрний університет (кафедра аграрного бізнесу), м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 28.03.2003 р.13-30 о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д38.806.01 у Миколаївському державному аграрному уніве рситеті за адресою: 54010, м.Миколаїв, вул. Паризької Комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 25.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стійкий розвиток багатоукладного сільського господарства передбачає гармонійне функціонування господарств різних за формами власності та органі зації праці. Однією з об'єктивно необхідних та доцільних форм організації праці в аграрній сфері є особисті селянські господарства. На сучасному етапі більшість селян завдяки реалізації власних економічних інтересів в особистих господарствах одержують основну частину сукупних доходів. Протягом останніх одинадцяти років, при загальному зниженні валового виробництва сільськогосподарської продукції в Україні, спостерігається тенденція до збільшення питомої ваги та обсягів виробництва в особистих селянських господарствах.
Актуальність теми дослідження. В результаті реформування аграрної сфери економіки відбулися значні зміни в соціально-економічних умовах функціонування та розвитку особистих селянських господарств, що певною мірою пояснюється формуванням нових економічних інтересів селян. Пере хід до ринкової економіки на засадах приватної власності та широкий розвиток підприємництва суттєво коригує саму систему економічних інтересів, вносить в неї ряд принципово нових моментів. На жаль, проблемам особистих економічних інтересів селян, їх прояву та механізму дії в умовах ринкової економіки приділяється не належна увага. Назріла необхідність проведення нового етапу наукових досліджень ролі особистих господарств в продовольчому забезпеченні країни, формуванні рівня добробуту значної кількості сільського населення з врахуванням принципових змін у відносинах власності та форм господарювання на селі.
Різні аспекти функціонування особистих селянських господарств досліджували В.А. Бєлянов, О.А. Бугуцький, І.Ф. Глотов, П.Т. Губенко, З.І. Калугіна, І.В. Коновалов, М.Й. Малік, В.Я. Месель-Веселяк, П.Т.Саблук, Н.К. Фігурновська, О.В. Чаянов, Г.І. Шмельов, О.М. Шпичак та інші економісти-аграрники.
На сьогодні актуальним є аналіз нових тенденцій розвитку особистих селянських господарств, зміни їх функцій в пореформений період. Більш глибокого вивчення вимагають проблеми підвищення ефективності та товарності особистих селянських господарств, їх зв'язків з іншими суб'єктами ринкової економіки. Потребує поглибленого дослідження діяльність особистих господарств населення як напрям реалізації економічних інтересів селян. Все це підтверджує актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ІНТЕРЕСИ ТА НАПРЯМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ (на прикладі Миколаївської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок