Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА

ІНТЕГРАЦІЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Беззубченко Ольга Анатоліївна
УДК 339.727.22(477)
ІНТЕГРАЦІЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і
міжнародні економічні відносини
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ДОНЕЦЬК – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – |
доктор економічних наук, професор
Савчук Олександр Володимирович,
Маріупольський державний гуманітарний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної теорії, менеджменту та маркетингу. |
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Панков Віктор Андрійович, ЗАТ "Новокраматорський машинобудівний завод", голова правління, генеральний директор;
 
кандидат економічних наук Хаджинов Ілля Васильович, Донецький філіал Національного інституту стратегічних досліджень, заступник директора.
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки.
Захист відбудеться 30 листопада 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “28“ листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент _____________ С.П.Калініна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах розвитку міжнародних економічних відносин актуальним завданням для України є інтеграція економічної системи держави до світового господарства через закріплення своєї присутності на світових ринках.
Процес міжнародної економічної інтеграції як економічне явище є об'єктивним наслідком посилення взаємозалежності національних економік. Результативність його протікання забезпечується за умови інтеграційного співробітництва у різних галузях соціально-економічних відносин. Так, на сьогоднішній день функціонування металургійної галузі як однієї з провідних галузей міжнародної спеціалізації країни є індикатором якості міжнародних інтеграційних зусиль України, що загострює питання про найбільш повне використання конкурентних переваг металургійного комплексу України на світових ринках.
При цьому все більш актуальною стає необхідність наукового обґрунтування напрямків підвищення конкурентоспроможності металургійного комплексу як засобу інтеграції України до світового господарства.
Дослідженню питань міжнародних інтеграційних процесів у світовій економіці присвячено праці таких вітчизняних і зарубіжних вчених: В. Андрійчука, В. Будкіна, І. Бураковського, А. Кредісова, Є. Савельєва, Ю. Макогона, А. Філіпенка, В. Новицького, О. Шниркова, П. Кругмана. Основні положення сучасної теорії міжнародної торгівлі та методи аналізу міжнародних торговельних відносин викладені у наукових працях Б. Беласси, Дж. Бхагваті, В. Кордена, В. Леонтьєва, П. Ліндерта, М. Портера, П. Самуельсона, Л. Скотта та ін.
Незважаючи на глибину сучасної наукової думки щодо різних аспектів створення в країні передумов для включення в процеси міжнародної економічної інтеграції, питання використання галузевих важелів інтеграційного процесу залишаються недостатньо дослідженими.
Усе вищезазначене обумовило актуальність теми дослідження у теоретичному і практичному плані.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до тематики науково-дослідної роботи кафедри міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України: тем Г-01/03 “Конкурентоспроможність підприємств Донецького регіону на міжнародних ринках і пошук шляхів її підвищення” (номер держреєстрації 0101U005723), в рамках якої автором удосконалено теоретико-методичні підходи до дослідження інтеграційних процесів у світовій економіці, визначено напрямки підвищення конкурентоспроможності вітчизняної металургійної галузі; Г-96/03 “Методологічні питання регулювання зовнішньоекономічної діяльності на рівні регіону і розробка рекомендацій щодо її активізації” (номер держреєстрації 0196U021119), в рамках якої автором розроблено прогнозну модель кон'юнктури світового ринку металопродукції, яка передбачає можливі варіанти розвитку світового ринку в осяжній перспективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ ДО СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок