Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНИХ УМІНЬ КЕРІВНИКА ШКОЛИ У СИСТЕМІ курсової підготовки

РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНИХ УМІНЬ КЕРІВНИКА ШКОЛИ У СИСТЕМІ курсової підготовки

Назва:
РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНИХ УМІНЬ КЕРІВНИКА ШКОЛИ У СИСТЕМІ курсової підготовки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України
ПЕРМІНОВА ЛЮДМИЛА АРКАДІЇВНА
УДК 371.-371.11.-378.12.
РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНИХ УМІНЬ КЕРІВНИКА ШКОЛИ
У СИСТЕМІ курсової підготовки
13.00.04. – теорія і методика професійної освіти
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Маслов Валентин Іванович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, завідувач кафедри менеджменту освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пекельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки і методики трудового навчання, професор
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Сгадова Валентина Василівна, Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова, кафедра педагогіки і психології вищої школи, доцент
Провідна установа Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ педагогічних технологій неперервної педагогічної освіти, м.Київ
Захист відбудеться 26.12.2002 року о _14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ-53, вул.Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 25.11.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлюється зростанням соціальної та педагогічної значущості проблеми розвитку професійної майстерності керівників шкіл, необхідністю її розв'язання на основі сучасних методологічних і теоретичних засад із погляду нових цілей і можливостей освіти України.
В умовах соціально-економічних перетворень, що відбуваються в країні, кардинальної перебудови усієї сукупності суспільних відносин стратегічні завдання державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІ ст.) орієнтують на радикальну зміну управлінського механізму системи освіти на принципах демократизації і гуманізації, реалізації творчого потенціалу особистості.
Це викликає необхідність осмислення нової управлінської парадигми, що забезпечує високу ефективність реалізації висунутих перед освітою навчальних і виховних завдань. Мова йде про принципово новий підхід до підготовки керівників, здатних діяти в економічних і соціальних умовах сьогодення. Таким чином, актуалізувалась потреба в управлінцях нового типу. Керівнику освітнього закладу вкрай необхідні такі уміння і якості, як ділова ініціатива, здібність до ризику, управлінські, дослідницькі уміння, економічні знання, здатність до творчості, майстерність тощо.
На жаль, керівники сучасних шкіл ще й досі необґрунтовано незначну увагу приділяють питанням прогнозування, цілепокладання, педагогічного аналізу, побудові прогностичної моделі школи, створенню дослідницьких проектів з метою пошукової експериментальної роботи. Багато директорів шкіл не бачить органічного зв'язку між традиційним управлінням і творчим використанням сучасних інноваційних підходів до прийняття управлінських рішень, не володіє основами педагогічного менеджменту.
Результати нашого дослідження показують, що одним з основних джерел усунення згаданих протиріч та подальшого удосконалення управлінської діяльності керівних кадрів є визначення та розвиток їхніх професійних умінь.
Проблема професійного розвитку педагогів розглядається науковцями з різних точок зору: філософії, соціології, психології, педагогіки, кібернетики, акмеології. Зокрема, для розробки питань управлінської діяльності певне значення мають праці психологів загальнотеоретичного плану (Б.Г.Ананьєв, О.М.Леонтьєв), дослідження психології праці (В.П.Зінченко, В.Д.Шадріков), соціально-філософське розуміння діяльності ( М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНИХ УМІНЬ КЕРІВНИКА ШКОЛИ У СИСТЕМІ курсової підготовки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок