Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості трудової мотивації в умовах різних форм власності в період трансформації українського суспільства

Особливості трудової мотивації в умовах різних форм власності в період трансформації українського суспільства

Назва:
Особливості трудової мотивації в умовах різних форм власності в період трансформації українського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
кУДІНОВА Неля В ячеславівна
УДК 323:316.42:331
Особливості трудової мотивації
в умовах різних форм власності
в період трансформації українського суспільства
Спеціальність 23.00.02.- політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології та психології Одеського
державного політехнічного університету.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
СОКОЛОВ Вячеслав Миколайович,
завідуючий кафедрою соціології та психології
Одеського державного політехнічного університету.
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Балабаєва Зінаїда Василівна,
завідуюча кафедрою політології
Української державної академії зв язку ім. О.С.
Попова;
кандидат політичних наук
Столбуненко Микола Миколайович,
завідуючий кафедрою соціально-економічних
дисциплін Одеського інституту внутрішніх справ
МВС України.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет,
кафедра політології.
Захист відбудеться 20 листопада 1998 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.09 в Одеській державній юридичній академії за адресою: 270009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної юридичної академії за адресою: 270009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 19 жовтня 1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Сушко А. І.
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність дослідження.
У 90-ті роки Україна вступила на шлях реформ. Процес цей виявився значно складнішим, ніж припускалося. Економіка країни не розвивається у необхідному напрямку, знижується рівень життя людей. За визнанням Президента України Л.Д. Кучми «перехід від соціалістичної економіки до ринку виявився вкрай драматичним... ». До того ж, на економічні процеси все більше впливають політичні фактори, зокрема, політична боротьба.
На цьому тлі, загальне завдання стабілізації та розвитку держави залежить значною мірою від самодіяльності громадян, їхньої ініціативи, а головне - трудової діяльності. Тільки високопродуктивна праця всіх та кожного в умовах розвитку правового поля, демократії, удосконалення державних та громадських структур може принести чималі успіхи. Ці причини і привели автора даної дисертації до необхідності дослідження такого важливого питання, як особливості трудової мотивації людей в умовах існування різних форм власності, в період трансформації громадських відносин, усіх сфер життя в Україні: політичної, економічної, соціальної.
Актуальність проблеми пояснюється й тим, що у кризових умовах вирішення важливих політичних завдань соціально-економічного становлення нашої держави грунтується на тому, якими будуть результати праці громадян України, що безумовно залежать від трудової мотивації. По-друге, у нових умовах мотивація перетинається з новим сприйманням праці людиною взагалі. По-третє, нинішній робітник поєднує стереотипи та традиції минулого з новими поглядами у майбутнє, враховуючи, що з'явилися різні форми власності, та прагнення вписатися у ринкове середовище.
Спад промисловості, зниження моральних та натуралізація матеріальних стимулів на виробництві створили таке ціннісно-соціальне становище суспільства, коли деякі старі форми трудової мотивації вже не сприймаються, а нові ще не знайдені. У цій обстановці особливо необхідно звернути увагу на взаємодію політичної та соціальної сфер, на ті зміни, що відбуваються зараз безпосередньо у самій людині, як об'єкті мотиваційного впливу. Необхідно перенести зовнішні мотиваційні акценти на формування самостійної позиції робітника, що поступово стане джерелом його внутрішньої мотивації. Регулювання трудовою мотивацією дозволить забезпечити єдність особистої мети робітників та мети підприємства.
Формування демократичного політико-правового поля, нові форми господарювання відкривають широкі можливості для формування та практичного використання різних мотивів з метою підвищення трудової активності робітників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Особливості трудової мотивації в умовах різних форм власності в період трансформації українського суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок