Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ПРИЙОМНИХ ПРИСТРОЇВ НАЗЕМНИХ РАДІОТЕХНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ КОСМІЧНИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ

МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ПРИЙОМНИХ ПРИСТРОЇВ НАЗЕМНИХ РАДІОТЕХНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ КОСМІЧНИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ПРИЙОМНИХ ПРИСТРОЇВ НАЗЕМНИХ РАДІОТЕХНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ КОСМІЧНИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління
ЛОМОНОСОВ Сергій Євгенійович
УДК 621.396:669.788
МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ПРИЙОМНИХ ПРИСТРОЇВ НАЗЕМНИХ РАДІОТЕХНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ
КОСМІЧНИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ
20.02.11 – засоби та методи військової навігації
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній академії Оборони України, Міністерство оборони України (м. Київ), Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (м Євпаторія).
Науковий керівник: | кандидат технічних наук,
Моргун Олександр Андрійович,
Центральний науково-дослідний інститут навігації
і управління (м. Київ),
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор,
Медведєв Валерій Павлович
Центральний науково-дослідний інститут навігації
і управління (м. Київ),
провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Богомья Володимир Іванович,
Київський оперативний центр
Національного центру управління та випробування космічних засобів (м. Київ),
провідний спеціаліст.
Захист відбудеться 02.10.2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.876.01 у Центральному науково-дослідному інституті навігації і управління, за адресою 04073, м. Київ, вул. Фрунзе, 160/20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального науково-дослідного інституту навігації і управління, за адресою: 04073, м. Київ, вул. Фрунзе, 160/20.
Автореферат розіслано 01.09. 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К26.876.01 В.П. Гарам


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кардинальні зміни, що відбуваються останніми роками в галузі навігаційних систем торкнулися однієї з їх складових – космічних навігаційних систем. Проголосивши свою незалежність і суверенітет, Україна вирішує комплекс державних задач по побудові перспективних навігаційних систем, що підтверджує прийняття Загальнодержавної (Національної) космічної програми. Головною метою Національної космічної програми є розвиток наземної інфраструктури навігаційних та спеціальних інформаційних систем. При цьому основним завданням є “розробка апаратури та технологій оперативного інформаційного забезпечення безпеки рухомих і віддалених стаціонарних об'єктів за допомогою космічних систем навігації та зв'язку”. Проблемні питання застосування супутникових навігаційних технологій постійно вимагають вдосконалення їх наземного сегменту. У даній роботі досліджуються питання підвищення якості функціонування космічних радіонавігаційних систем і зокрема розробка методу підвищення завадостійкості приймальних пристроїв наземних радіотехнічних комплексів.
Відомо, що вирішення цільових задач космічних навігаційних систем (КНС) залежить від стійкості інформаційного обміну між орбітальним і наземним сегментами системи. Необхідно відзначити, що навігаційне поле (інформаційна мережа) створене між КА і наземними радіотехнічними системами (РТС) постійно зростає. Особливості його побудови і тенденції розвитку сучасних КНС висувають ряд вимог по підвищенню швидкості і точності визначення місцеположення об'єкту. Це пов’язано в першу чергу з якістю прийому сигналів в наземних радіотехнічних комплексах (РТК), одним з основних показників якого є завадостійкість прийому радіосигналів. Проте є ряд критичних чинників, що впливають на якість функціонування РТК, у тому числі, обумовлені середовищем розповсюдження радіохвиль в каналі передачі сигналів між КА і наземним комплексом. Аналіз показує, що основним радіофізичним ефектом, що впливає на розповсюдження радіосигналів в космічних каналах зв'язку (КЗ) є частотно-селективні завмирання в іоносферному шарі атмосфери.
Для вирішення подібного роду задач застосовується комплекс методів і засобів, що включають використання сигналів складної форми з оптимізацією методів їх обробки, побудова спеціального класу антенно-приймальних пристроїв, а також підвищення швидкодії цифрової техніки, яка бере участь в обробці сигналу, що приймається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ЗАВАДОСТІЙКОСТІ ПРИЙОМНИХ ПРИСТРОЇВ НАЗЕМНИХ РАДІОТЕХНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ КОСМІЧНИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок