Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧУБУК ЛЕСЯ ПЕТРІВНА
УДК 330.341.4: 332.72(477)
СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В
ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Єщенко Петро Степанович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович, Київський національний економічний університет, професор кафедри політичної економії облікових факультетів;
кандидат економічних наук, професор
Короткий Григорій Іванович, Державна академія житлово-комунального господарства Держжитлокомунгоспу України, завідувач кафедри економічної теорії.
Провідна установа: Харківський Національний університет
ім. Каразіна, кафедра економічної теорії та економічних методів управління.
Захист відбудеться “ 14 ” травня 2004 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90А, к.203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “ 13 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазур І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкової моделі господарювання в Україні, як і в інших постсоціалістичних країнах, спричинив формування і розвиток ринку нерухомості. Важливість останнього для національної економіки обумовлюється його місцем у ВВП (річний товарооборот сягає 12-13% ВВП), тісним зв’язком з іншими елементами ринкової системи, адже окремі його частини виступають одночасно як складові ринку споживчих товарів першої необхідності (житлова нерухомість) та ринку факторів виробництва або інвестиційних товарів (промислова, комерційна, земельна нерухомість). Стан і темпи розвитку ринку нерухомості є важливим чинником розвитку господарства країни в цілому. З огляду на це виникає необхідність глибокого теоретичного вивчення як самого ринку нерухомості – його об’єктів, суб’єктів, основних рис і наслідків їх прояву у господарській практиці, особливостей функціонування, так і низки пов’язаних з його розвитком проблем великої практичної значимості.
Поступове зростання обсягів і ускладнення ринкових операцій зумовлює потребу у фаховому обслуговуванні ринку нерухомості рієлторами, оцінювачами, девелоперами, фінансово-кредитними посередниками. Водночас процеси інституціоналізації ринку стикаються з рядом труднощів економічного та законодавчо-нормативного характеру, вимагають дослідження і розробки концептуальних підходів до їх вдосконалення. Здійснення всього спектру операцій на ринку нерухомості (купівля-продаж, міна, оренда, дарування, передача у заставу тощо) потребує закріплення інституту оцінки, розвитку її методології, вивчення специфіки принципів, методів і процедур оцінки в умовах трансформаційної економіки. Товарний характер житлової нерухомості викликає необхідність аналізу можливостей застосування іпотечного кредитування в умовах економіки України, окреслення першочергових заходів, спрямованих на розвиток механізмів та інструментів іпотеки. Вдосконалення фіскальної системи України диктує необхідність змін у системі оподаткування нерухомості, віднаходження способів більш ефективного виконання податками на нерухомість крім фіскальної, ще й регулюючих і соціальних функцій.
Стан розробки проблеми. У світовій економічній теорії багатоаспектні дослідження функціонування ринку нерухомості ведуться як на макроекономічному (розміщення нерухомості як фактору виробництва), так і на мікроекономічному рівнях (формування попиту, пропозиції, ціноутворення, оцінки, господарського обороту, управління, фінансування різних видів нерухомості).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок