Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення системи опалювання і вентиляції салону автомобілів ЗАз

Удосконалення системи опалювання і вентиляції салону автомобілів ЗАз

Назва:
Удосконалення системи опалювання і вентиляції салону автомобілів ЗАз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
харківський національний
автомобільно-дорожній університет
Грибініченко Михайло Володимирович
УДК 629.33.048
Удосконалення системи опалювання і вентиляції салону автомобілів ЗАз
Спеціальність 05.22.02 - Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Автомобілі” Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | Доктор технічних наук, професор, Куліков Юрій Андрійович заступник директора з НДР учбово-наукового інституту транспортних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
Офіційні опоненти: |
Доктор технічних наук, професор, Сахно Володимир Прохорович завідуючий кафедри “Автомобілі” Національного транспортного університету, м.Київ.
Кандидат технічних наук, доцент Шуклінов Сергій Миколайович викладач кафедри автомобілів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.
Провідна установа |
Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України, відділ термодинаміки, м. Харків.
Захист відбудеться “ 5 ” листопада 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради України Д64.059.02 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: 61002, Україна, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, м. Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розісланий “ 1 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ________________ Наглюк I.C.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Сучасний автомобіль повинен відповідати високим вимогам до економічності, безпеки та комфортності, тому удосконалення теоретичних основ розрахунку системи опалювання і вентиляції салону та підвищення її техніко-експлуатаційних показників є сучасною науковою задачею, яка відповідає основним тенденціям розвитку автомобілебудування та технічної експлуатації автомобілів.
Актуальність теми. Система опалювання і вентиляції салону (СОІВС) автомобіля повинна забезпечувати комфортний стан мікроклімату при мінімальних витратах на її виготовлення та експлуатацію. В серійній СОІВС автомобілів ЗАЗ витрати на привід вентилятора складають 6% від загальних витрат на допоміжні потреби, тоді як для інших автомобілів зазначена доля витрат не перевищує 2%, крім того, до 60% теплоти, що передається в салон нагрівником, втрачається із повітрям, що виходить назовні. Таким чином, задача удосконалення СОІВС автомобілів ЗАЗ є актуальною, бо її рішення сприяє підвищенню техніко-експлуатаційних показників і конкурентоздатності вітчизняних автомобілів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалася згідно з одним з пріорітетних наукових напрямків роботи державного фонду фундаментальних досліджень — “Фундаментальні основи перспективних технологій”, в рамках якого в науково-дослідній лабораторії “Системи енергетичних установок і кондиціонування салонів транспортних засобів” кафедри “Автомобілі” СНУ ім. В.Даля проводилися дослідження по темам: ДН52-99 “Теоретичні дослідження й узагальнення закономірностей тепломасообміну в системах рекуперації й утилізації енергії теплоенергетичних установок”, ДН23-02 “Дослідження впливу корисних аерогідродинамічних ефектів на інтенсифікацію теплообміну в системах охолодження транспортних засобів, скеровані на суттєве зменшення витрат коштовних гостродефіцитних кольорових металів на їх виготовлення”.
Мета і задачі дослідження. Метою досліджень було підвищення техніко-експлуатаційних показників СОІВС автомобілів ЗАЗ шляхом вибору економічного вентилятора з урахуванням впливу потоку, що набігає, застосування часткової рециркуляції повітря і більш ефективної поверхні тепловіддачі радіатора.
Для досягнення поставленої мети були вирішені наступні задачі:
-
отримано теоретичне рішення для моделювання нестаціонарного режиму обігріву салону, в тому числі для системи опалювання з частковою рециркуляцією повітря;
-
теоретично досліджений вплив потоку, що набігає, на роботу вентилятора, а також СОІВС загалом;
-
експериментально досліджені характеристики СОІВС, доповнена і уточнена математична модель;
-
розроблена і випробувана дослідна СОІВС із застосуванням часткової рециркуляції повітря, економічного вентилятора, обраного з урахуванням впливу потоку, що набігає, більш ефективної поверхні тепловіддачі радіатора нагрівника;
-
визначені раціональні параметри нагрівника салону і розроблені рекомендації з удосконалення СОІВС на підставі техніко-економічного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Удосконалення системи опалювання і вентиляції салону автомобілів ЗАз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок