Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ НАТРІЙ-КАТІОНІТОВИХ ФІЛЬТРІВ

РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ НАТРІЙ-КАТІОНІТОВИХ ФІЛЬТРІВ

Назва:
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ НАТРІЙ-КАТІОНІТОВИХ ФІЛЬТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
СИНЄЖУК Інна Борисівна
УДК 628.162.4
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
РЕГЕНЕРАЦІЇ НАТРІЙ-КАТІОНІТОВИХ ФІЛЬТРІВ
05.23.04. - Водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донбаській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України
Науковій керівник: НАЙМАНОВ АУБЕКІР ЯГОПІРОВИЧ
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри "Міське будівництво та господарство" Донбаської державної академії будівництва та архітектури.
Офіційні опоненти: ПРОКОПЧУК ІВАН ТИМОФІЙОВИЧ
доктор технічних наук, професор кафедри
водопостачання Київського національного
університету будівництва та архітектури.
ГОМЕЛЯ МИКОЛА ДМИТРОВИЧ
кандидат хімічних наук, доцент, завідувач кафедри екології та технології рослинних полімерів Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут гідротехніки і меліорації Української Академії аграрних наук, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться "28" квітня 2004р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий "25" березня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор О.А. Василенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні значне місце у вирішенні проблеми створення безстічних систем водопостачання займає питання переробки і повторного використання високомінералізованих стічних вод. Значними джерелами утворення таких вод є установки водопідготовки (УВП) промислових підприємств і енергооб’єктів, на яких для пом'якшення води в основному застосовуються натрій-катіонітові фільтри. Для регенерації таких фільтрів використовується розчин хлориду натрію (NaCl), при цьому залежно від початкової жорсткості води і продуктивності установки споживання технічної кухонної солі може становити в середньому від 2000 до 10000 т/рік. З цієї кількості корисно використовуються близько 30% масового вмісту іонів натрію, а всі іони, що залишилися, скидаються у навколишнє середовище з відпрацьованими регенераційними розчинами та промивними водами. Це є однією з причин постійного підвищення солевмісту у воді поверхневих водойм.
Таким чином, розробка ефективних і економічних заходів щодо суттєвого зменшення витрат регенераційних реагентів та захисту водних об’єктів від забруднення мінеральними солями УВП є актуальною і важливою задачею, пов’язаною із збереженням таких природних ресурсів як кам’яна сіль. Одним з напрямків вирішення цієї проблеми є повторне використання відпрацьованих регенераційних розчинів (ВРР) натрій-катіонітових фільтрів.
Зв'язок дисертації з науково-технічними програмами. Роботу виконано у відповідності до плану наукових і дослідних робіт кафедри міського будівництва та господарства Донбаської державної академії будівництва та архітектури по замовленню Міністерства освіти та науки України, що присвячені питанням удосконалення роботи установок водопідготовки промислових підприємств.
Метою роботи є розробка і наукове обґрунтування комплексного методу регенерації натрій-катіонітових фільтрів з повторним використанням відпрацьованих регенераційних розчинів першого та другого ступенів катіонування.
Задачі дослідження:
-
провести аналіз існуючих методів обробки і повторного використання стічних вод станцій водопідготовки;
-
дослідити процес регенерації натрій-катіонітового фільтру з повторним використанням частини ВРР;
-
експериментально визначити параметри процесу повторного використання відпрацьованих розчинів NaCl; встановити вплив його використання на тривалість пом'якшення води;
-
встановити раціональні параметри відбору ВРР, придатних для повторного використання;
-
розробити технологічні схеми процесу натрій-катіонування з повторним використанням ВРР та випробувати процес в промислових умовах;
-
провести економічну оцінку запропонованої технології повторного використання ВРР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ НАТРІЙ-КАТІОНІТОВИХ ФІЛЬТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок