Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОСФОРНОГО ЖИВЛЕННЯ КОРОТКОСТЕБЛОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ

фІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОСФОРНОГО ЖИВЛЕННЯ КОРОТКОСТЕБЛОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ

Назва:
фІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОСФОРНОГО ЖИВЛЕННЯ КОРОТКОСТЕБЛОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,57 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Стахів
Мирослава Петрівна
УДК 581.1:581.133.5+633.11
фІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОСФОРНОГО ЖИВЛЕННЯ КОРОТКОСТЕБЛОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізіології живлення рослин Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор біологічних наук
ШВАРТАУ Віктор Валентинович
Інститут фізіології рослин і генетики
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Яворська Вікторія Казимирівна
Інститут фізіології рослин і генетики
НАН України, завідувач відділу
доктор біологічних наук
Заіменко Наталія Василівна
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України, в.о. директора
Захист відбудеться: “22” травня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 при інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022 Київ 22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022 Київ 22, вул. Васильківська, 31/17.
Автореферат розісланий “21” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук є.Ю. Мордерер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фосфор – один із ключових елементів мінерального живлення рослин, який відіграє важливу роль у їхньому метаболізмі [Raghothama, 1999; Ozborne, Rengel, 2002; Гуляев, Патыка, 2004]. Він входить до складу нуклеїнових кислот і нуклеотидів, ліпідів мембран, ферментів і проміжних продуктів фотосинтетичного та дихального циклів, створюючи, таким чином, енергетичну основу для функціонування рослинних клітин. Його засвоєння та метаболізм визначально важливі для росту і розвитку рослин, особливо – озимої пшениці.
Дослідження фосфорного живлення рослин пшениці ведуться досить давно багатьма вітчизняними та зарубіжними вченими [Городній, 2005; Дегодюк, 2005; Batten, 1992; Marshner, 1995; Rцmer, 2006], проте мало вивченими залишаються питання впливу забезпеченості рослин фосфором на перебіг основних фізіологічних процесів у сучасних сортів зернових, зокрема короткостеблових сортів озимої пшениці. В останні роки до Реєстру сортів рослин України занесено багато нових сортів пшениць з різними характеристиками, високим генетичним потенціалом продуктивності, вимогами до умов вирощування та адаптивними властивостями, які ще недостатньо вивчені. Серед них важливе місце займають короткостеблові сорти селекції Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, які належать до цілком нового високоінтенсивного типу з покращеними морфологічними, агробіологічними і господарсько-економічними ознаками й властивостями та високим потенціалом урожайності [Моргун, Логвиненко, 1995; Уліч, 2003; Моргун, 2007]. Дослідження фізіологічних процесів рослин за різних умов живлення фосфором необхідні для оптимізації системи мінерального живлення високопродуктивних короткостеблових сортів озимої пшениці з метою прояву максимального потенціалу їх продуктивності, що обумовлює актуальність роботи в даному напрямку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках планової теми відділу фізіології живлення рослин Інституту фізіології рослин і генетики НАН України на 2004-2008 рр.: «Фізіологічні основи удосконалення системи живлення пшениці макро- і мікроелементами»; шифр проблеми 2.28.5 – Фізіологія і біохімія рослин; № держ. реєстрації 0105U001919.
Мета і задачі дослідження. Головною метою роботи було розкриття фізіологічних особливостей фосфорного живлення високопродуктивних короткостеблових сортів озимої пшениці.
Для досягнення мети були поставлені наступні завдання:
· з’ясувати особливості впливу рівня фосфорного живлення на ростові процеси та накопичення фосфору в рослинах озимої пшениці короткостеблових сортів;
· дослідити зміни активності кислих фосфатаз коренів проростків пшениці в залежності від рівня фосфорного живлення;
· визначити вплив фону фосфору в ґрунті на інтенсивність газообміну листків рослин озимої пшениці короткостеблових сортів;
· вивчити вплив рівня фосфорного живлення на зернову продуктивність короткостеблових сортів озимої пшениці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: фІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОСФОРНОГО ЖИВЛЕННЯ КОРОТКОСТЕБЛОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок