Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У 1863-1878 РОКАХ

ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У 1863-1878 РОКАХ

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У 1863-1878 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Черевик Костянтин Антонович
УДК: 327(410)”1863/1878”
ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ
У 1863-1878 РОКАХ
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Нестеренко Людмила Олексіївна
завідувач кафедри всесвітньої історії
та міжнародних відносин
Запорізького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Фісанов Володимир Петрович
завідувач кафедри міжнародної інформації
Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича
кандидат історичних наук, доцент
Леонтьєва Лариса Євгенівна
доцент кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
Захист відбудеться “29” жовтня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “25” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У зв’язку з євроінтеграційними прагненнями України, які мають місце в останні роки, потреба в дослідженні історії європейських міжнародних відносин набуває особливої актуальності. Аналіз зовнішньої політики провідних держав європейського континенту, які на різних етапах європейської історії впливали на міжнародне життя Європи, на розвиток європейської цивілізації і продовжують зберігати свій вплив на сучасному етапі як країни-члени Європейського союзу, дає можливість краще зрозуміти сутність євроінтеграційних процесів, їх перспективи, дозволяє виявити ступінь участі в них головних європейських держав, допомагає зробити певний прогноз щодо того місця, яке Україна посяде в Євросоюзі, коли увійде до європейської спільноти.
Велика Британія – одна з тих провідних європейських держав, яка традиційно відігравала значну роль у європейській та світовій історії. Незважаючи на те що британська зовнішня політика в Європі другої половини XIX ст. активно досліджувалася і досліджується істориками, на сьогодні її цілісної концепції не існує. В історичній науці існують різноманітні погляди на той зовнішньополітичний курс, який Велика Британія здійснювала в Європі у другій половині XIX ст., особливо це стосується 60–70-х років XIX ст. Відповідно, різняться оцінки місця та ролі Великої Британії у тогочасному міжнародному житті. Це знайшло відображення передусім у різному термінологічному визначенні британської зовнішньої політики другої половини XIX ст. Найбільш поширеними в історичній науці є терміни “блискуча ізоляція” та “політика невтручання”. Крім розходження у питанні термінологічного визначення, на сьогодні залишаються недостатньо вивченими принципи, засоби реалізації, регіональна специфіка зовнішньополітичного курсу Великої Британії в Європі другої половини XIX ст. та комплекс факторів, який впливав на його здійснення. Дослідження європейської політики Великої Британії у 60–70-х роках XIX ст. допомагає відтворити цілісну картину зовнішньополітичного курсу, який Велика Британія здійснювала на теренах Європи у цей період, та є внеском у створення концепції європейської політики Великої Британії другої половини XIX ст.
Вивчення європейської політики Великої Британії у 60–70-х роках XIX ст. також дає можливість визначити місце Великої Британії в європейських міжнародних відносинах на етапі, який безпосередньо передував утворенню Троїстого союзу та Антанти, і таким чином – виявити причини, які змусили Велику Британію пізніше стати однією із засновниць Антанти, та визначити роль британської політики у тих процесах, які призвели до початку Першої світової війні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У 1863-1878 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок