Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
БОНДАР Віктор Васильович
УДК 349.414
 
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ МІЖНАРОДНИХ
АВТОМОБІЛЬНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор, академік НАН України,
Семчик Віталій Іванович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
завідувач відділу проблем аграрного, земельного та екологічного права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент
Носік Володимир Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри трудового, земельного та екологічного права;
кандидат юридичних наук, доцент,
Гуревський Володимир Климентійович
Малиновський районний суд м.Одеси, суддя
 
Захист відбудеться «3» липня 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
Автореферат розісланий «2» червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук О.О. Кваша
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надання землям правового статусу земель міжна-родних автомобільних транспортних коридорів (МАТК) обумовлене тим, що транспортна галузь, яка потребує відповідних земель і закріплення порядку їх використання, формується і розвивається. Тому існує необхід-ність створення нових різновидів категорій земель несільськогоспо-дарського призначення. Критерієм такого відмежування є характер спеціальних завдань, для здійснення яких призначені і надаються відповідні земельні ділянки. Оскільки землі МАТК є складовою земель автомобіль-ного транспорту і виступають частиною земель України, то реформування земельних відносин, пов’язаних з функціонуванням міжнародних автомо-більних транспортних коридорів, є предметом правового регулювання земельного права України.
В Україні розбудова мережі МАТК є однією із передумов інтеграції до Європейського союзу, кордони якого впритул наблизилися до нашої країни. Ефективність впровадження великих національних проектів виходить далеко за межі однієї галузі і має позитивний вплив на соціально-еконо-мічний стан країни та її регіонів. Належне функціонування автомобільних доріг України нерозривно пов’язане з дотриманням законодавства щодо порядку та умов використання відповідних земельних ділянок на всій території України в системі єдиної транспортної системи держави, яка значною мірою впливає на соціально-економічний розвиток України. Від стану використання земель МАТК істотно залежать витрати на перевезення вантажів та пасажирів, рівень цін, ступінь зайнятості населення, темпи розвитку економіки. Наведене свідчить про актуальність теми дослідження.
Правовий режим земель МАТК недостатньо досліджено. Відродження земельного права розпочалось з прийняттям Земельного кодексу України. Однак, нині в земельному законодавстві існує ряд неузгодженостей та недоліків, які заважають чітко визначити та реалізувати правовий режим земель міжнародних автомобільних транспортних коридорів.
Удосконалення вже прийнятих законів та створення нових неможливо без надійного теоретичного обґрунтування, без наукового дослідження даної теми. Правовий режим зазначених земель вимагає детального дослідження. Усе це свідчить про безумовну актуальність досліджень даної проблематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок