Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ РИНКУ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

ОРГАНІЗАЦІЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ РИНКУ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ РИНКУ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 658:338.43
ЛЬОШЕНКО Вадим Олексійович
ОРГАНІЗАЦІЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ РИНКУ
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник доктор економічних наук, академік Української академії аграрних наук, перший віце-президент УААН
СИТНИК Віктор Петрович
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
ПІДЛІСЕЦЬКИЙ Гліб Макарович,
завідувач відділу цін на матеріальні ресурси Інституту аграрної економіки УААН, м. Київ
доктор економічних наук, професор
ВІТВЩЬКИЙ Володимир Валентинович,
директор Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики України, м. Київ
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра аграрної економіки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “___”___________2004 року о_____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “___”___________2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна аграрна реформа передбачає вирішення багатьох проблем, без чого неможливий подальший розвиток і підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. Одна із пріоритетних – це формування сучасного матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських виробників. Виробництво і реалізація матеріально-технічних засобів, технічне обслуговування, надання машинних послуг повинні стати складовими цілісного технологічного процесу. Крім того доцільно розвивати техніко-технологічне та агрохімічне обслуговування товаровиробників. Тому особливого значення набуває проблема комплексного формування матеріально-технічної бази не тільки в цілому по галузі, але і в кожному господарстві.
В порівнянні з 1990 р. технічне забезпечення сільськогосподарського виробництва України скоротилося на 40-60%. У галузі до технологічної потреби не вистачає близько 130 тис. тракторів, 40 тис. зернових та 14 тис. кормозбиральних комбайнів, 80 тис. грунтообробних і посівних машин. При цьому, 60-90% техніки, що залишилася в експлуатації, відпрацювала один чи два амортизаційні терміни. Платоспроможність внутрішнього ринку техніки знаходиться на досить низькому рівні і при наявності попиту на матеріально-технічні ресурси рівень їх закупівлі майже не зростає.
Збереглись і поглибились диспропорції між обсягами вирощування сільськогосподарської продукції і можливостями її повного збирання, транспортування, зберігання і реалізації між потребою і дійсним рівнем механізації виробничих процесів, між кількістю і якістю матеріально-технічних ресурсів і цінами на них.
Питання матеріально-технічного забезпечення в процесі ринкового розвитку сільського господарства знайшли належне відображення у наукових працях багатьох вчених-економістів: Білецького В.Г., Білоуська Я.К., Вітвіцького В.В., Іванишина В.В., Ліндерса М.Р., Мосіюка П.О., Підлісецького Г.М., Саблука П.Т., Ситника В.П., Тихонова О.В., Трегобчука В.М., Черевка Г.В., Янківа М.Д. та багатьох інших.
Разом з тим окремі аспекти цієї багатопланової проблеми залишаються дискусійними і потребують подальшого дослідження.
Нинішня система матеріально-технічного забезпечення аграрного сектору, яка прийшла на зміну державному централізованому постачанню, досить не досконала і не задовольняє потреби сіль-госптоваровиробників у машинах, обладнанні, запасних частинах, засобах хімізації, нафтопродуктах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ РИНКУ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок