Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ефективність функціонування електроенергетичних підприємств на базі поновлювальних джерел енергії (на прикладі ВЕС У Карпатському регіоні)

ефективність функціонування електроенергетичних підприємств на базі поновлювальних джерел енергії (на прикладі ВЕС У Карпатському регіоні)

Назва:
ефективність функціонування електроенергетичних підприємств на базі поновлювальних джерел енергії (на прикладі ВЕС У Карпатському регіоні)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільська академія народного господарства
РУДА Ольга Іванівна
УДК 330. 15: 504. 062.2
ефективність функціонування електроенергетичних підприємств на базі поновлювальних джерел енергії
(на прикладі ВЕС У Карпатському регіоні)
08. 06. 01. - економіка підприємства і організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку і аудиту Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор РИМАР Микола Васильович, Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри обліку і аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Орлов Олівер Олексійович Технологічний університет Поділля, завідувач кафедри економіки та маркетингу
кандидат економічних наук, доцент Харів Петро Степанович Тернопільська академія народного господарства, професор кафедри економіки підприємств і корпорацій
Провідна установа - Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра економіки енергетичних і хімічних підприємств та маркетингу, м. Львів.
Захист відбудеться 13.12.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства (46004, м.Тернопіль, вул. Львівська, 11, аудиторія 1300).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Тернопільської академії народного господарства (читальний зал для викладачів), 46004, м.Тернопіль, вул. Львівська, 6.
Автореферат розісланий 12.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент Задорожний З.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Поступальний розвиток будь-якої держави в усіх сферах значною мірою залежить від ефективності та надійності енергозабезпечення. Звичайно, основний попит на енергію формують виробничі галузі, особливо такі енергомісткі, як чорна та кольорова металургія, хімічна промисловість тощо, ефективне функціонування яких потребує значних витрат енергоресурсів. Вагому частку в енергоспоживанні займає і невиробнича сфера та, особливо, побутові потреби населення. В Україні через дефіцит таких традиційних енергоносіїв як нафта і природний газ гостро стоїть питання ефективного та надійного енергозабезпечення населення, промислових та інших підприємств. Саме це робить особливо актуальними дослідження, спрямовані на оцінку ефективності використання електроенергетичними підприємствами (ЕЕП) в Україні поновлювальних джерел енергії (ПДЕ), потенціал яких на території нашої держави є доволі значним.
Враховуючи надзвичайну важливість енергозабезпечення, питання перспектив енергетики України і економічних аспектів використання ЕЕП поновлювальних джерел енергії знайшли своє відображення у дослідженнях багатьох вчених, однак низка важливих обставин залишилася поза увагою науковців в силу певних об'єктивних причин. До таких причин, передусім, слід віднести ті, які пов'язані з утворенням незалежної Української держави і, відповідно, необхідністю забезпечення її енергетичної безпеки. Інше важливе завдання полягає в необхідності детального дослідження питань, пов'язаних з екологічними аспектами функціонування ЕЕП.
Серед важливих питань оцінки економічної ефективності використання ЕЕП поновлювальних джерел енергії є і питання часу та амортизації. Незважаючи на те, що ці питання вважаються методологічно та методично вирішеними, вони потребують додаткових досліджень, зважаючи, особливо, на їх значний вплив на оцінку економічної ефективності використання ЕЕП поновлювальних джерел енергії. Амортизаційні відрахування є суттєвою складовою у формуванні собівартості електроенергії вітроелектростанцій (ВЕС), питома вага якої фактично коливається в межах 70–85 %. Ця обставина робить собівартість електроенергії ВЕС дуже чутливою до зміни норм амортизаційних відрахувань. Якщо порівняти цей показник на ВЕС і теплових електростанціях (ТЕС), то треба зауважити, що для ТЕС він є значно меншим і становить приблизно 3–5 %, тоді як головне місце в структурі собівартості електроенергії на ТЕС належить паливній складовій (70–80 %).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ефективність функціонування електроенергетичних підприємств на базі поновлювальних джерел енергії (на прикладі ВЕС У Карпатському регіоні)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок