Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ КРИМУ

СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ КРИМУ

Назва:
СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
БАБЕНКО
ГЕННАДІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 330.341.4+338.45
СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
ПРОМИСЛОВОСТІ КРИМУ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті
Міністерства економіки України
Науковий керівник: доктор економічних наук,
Якубовський Микола Миколайович,
Науково-дослідний економічний
інститут Мінекономіки України, заступник директора з наукової роботи, завідуючий відділом міжгалузевих та
структурних проблем виробництва
Опоненти: доктор економічних наук, професор
Гончаров Юрій Вікторович,
Державний комітет промислової політики України, начальник управління
кандидат економічних наук,
Зрібняк Анатолій Леонідович,
Адміністрація Президента України, зав. відділом з питань макроекономічного та регіонального аналізу Головного управління з питань економічної політики
Провідна організація: Інститут економіки промисловості НАН України,
відділ проблем регіональної економіки (м. Донецьк)
 
Захист відбудеться 27 лютого 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по присудженню наукового ступеня доктора економічних наук при Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки України за адресою: 01601 м. Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, зал засідань, 5 поверх.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Науково-дослідного економічного інституту Мінекономіки України за адресою: 01601 м. Київ -103, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий 23 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Базилюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблеми структурної перебудови економіки не є новими. Вони виникали на різних етапах світового економічного розвитку в багатьох країнах світу. Але там вони здебільшого обмежувалися формуванням більш ефективних пропорцій матеріального виробництва, враховуючи досягнення науково-технічного прогресу, або під впливом енергетичної кризи, яка охопила більшість розвинених країн світу в середині 70-х років. Останнім часом істотним мотиваційним чинником структурної трансформації економіки на світовому рівні виступають процеси глобалізації національних економік.
Для України важливість і складність завдань структурної перебудови економіки крім названих чинників визначається також особливостями перехідного етапу, коли зміни пропорцій матеріального виробництва відбуваються на фоні глибинних трансформацій у виробничих відносинах і соціально-політичному укладі суспільства, пов'язаних з переходом від адміністративно-планової до ринкової системи господарювання і побудовою незалежної держави. Це вимагає підвищення наукової обгрунтованості як поточних рішень відносно структурних змін в економіці, так і у формуванні довгострокової структурної політики держави та її окремих регіонів.
Незважаючи на досить змістовний науковий і практичний здобуток в цій області проблематику структурної трансформації економічних систем не можна вважати вичерпаною. Залишаються недостатньо висвітленими соціально-економічна природа структуроутворення, її фактори, концептуальні принципи структурної трансформації на етапі формування виробничих відносин, адекватних ринковій економіці. Особливо багато питань виникає, коли об'єктом структурної трансформації стає провідна галузь регіональної економіки - промисловість. Це пов'язано з особливостями кожного регіону відносно масштабів розвитку продуктивних сил, наявності природних ресурсів, географічного положення, ролі і місця в економічній системі держави і деяких інших чинників. Отже, актуальність дослідження визначається зростанням ролі структурної трансформації у підвищенні ефективності і конкурентоспроможності промисловості Криму та недостатнім науково-теоретичним обгрунтуванням її напрямів і пріоритетів в умовах перехідної економіки.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок