Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ДІАЛОГІЧНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ДІАЛОГІЧНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ДІАЛОГІЧНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУРМАН Людмила Володимирівна
УДК 371.126
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ДІАЛОГІЧНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг-2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бутенко Володимир Григорович,
Херсонський державний педагогічний університет,
професор кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Красовська Лариса Іванівна,
Криворізький економічний інститут
Київського національного
економічного університету,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 24 січня 2001 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий 22 грудня 2000 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Б.Штельмах
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні зміни, процеси гуманізації, що розпочалися в суверенній Україні на межі нового тисячоліття, значною мірою сприяли зростанню значущості освіти й потреби у педагогах, які здатні створити умови для саморозвитку, самореалізації особистості у навчальному процесі. Завдання педагогічної освіти полягає у тому, щоб забезпечити майбутньому вчителю можливість не лише оволодіти комплексом знань про специфічні особливості педагогічної діяльності, її методику й технологію, але й чітко уявляти закономірності становлення індивідуальності особистості, грамотно керувати процесом її підготовки до творчої діяльності.
Аналіз практики роботи вищих педагогічних закладів освіти дозволяє стверджувати про пріоритетність інформативно-описового характеру навчання, переважання вербальних методів, групових і фронтальних форм роботи, і як наслідок – закріплення у майбутніх педагогів позиції пасивних виконавців професійних функцій. Така організація навчального процесу породжує формалізм і негативно впливає на якість підготовки педагогічних кадрів.
У практиці вищої школи мають місце протиріччя між творчою природою пізнавальної діяльності й репродуктивним характером навчання; зростанням обсягу навчальної інформації, яка підлягає засвоєнню, і недостатньо ефективними формами і методами її передачі; складностями професійних функцій сучасного педагога і недостатньо розвиненою здатністю майбутніх учителів до творчого їх виконання.
Розв’язання протиріч, що виникають, передбачає пошук нових підходів до організації навчання у вищій педагогічній школі. Тому проблема побудови навчального процесу на принципах діалогічного спілкування, співпраці й співтворчості сьогодні є особливо актуальна. Нині діалог виступає лише як форма організації, а не як педагогічна цінність, спосіб взаємодії вчителя й учнів у навчальному процесі. Відповідно до цього актуалізується проблема підготовки майбутніх учителів до діалогічного навчання учнів, важливою складовою якої є формування у студентів діалогічних умінь у навчальному процесі вищих педагогічних закладів.
Ця проблема не нова. Її розробкою займалися представники різних історичних епох. Діалог розглядали як засіб пізнання, знаходження істини (Платон, Сократ); спосіб самосвідомості, самопізнання людини (Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ДІАЛОГІЧНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок