Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗАХОДІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ І УДОБРЕННЯ НА ПРОТИЕРОЗІЙНУ СТІЙКІСТЬ СХИЛОВИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ВПЛИВ ЗАХОДІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ І УДОБРЕННЯ НА ПРОТИЕРОЗІЙНУ СТІЙКІСТЬ СХИЛОВИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ ЗАХОДІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ І УДОБРЕННЯ НА ПРОТИЕРОЗІЙНУ СТІЙКІСТЬ СХИЛОВИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,41 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КАРАЖБЕЙ СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 631.81:631.51;631.445.2
ВПЛИВ ЗАХОДІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ І УДОБРЕННЯ НА ПРОТИЕРОЗІЙНУ СТІЙКІСТЬ СХИЛОВИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06. 01.01. – загальне землеробство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
.
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії захисту ґрунтів від ерозії Інституту землеробства УААН протягом 1998 – 2001 років.
Науковий керівник кандидат сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник, Шевченко Іван Павлович,
Інститут землеробства УААН, завідувач лабораторії
захисту ґрунтів від ерозії


Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УЄАН Волощук Мирослав Дмитрович,
Прикарпатський університет ім.В.Стефаника,
завідувач кафедри агрохімії та ґрунтознавства
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Іванюк Микола Федорович, Національний аграрний
університет, кафедра загального землеробства
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет
Захист відбудеться “19” січня 2005 року о 12 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: 08162, Україна, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “17” грудня 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Кравченко Л.О.
Загальна характеристика роботи
Еродовані орні землі в Україні становлять 33,2 % і досягають 13,9 млн/га. Щорічно площа таких земель збільшується на 100-120 тис га. Зростає також ступінь їх еродованості, економічні збитки від цього становлять близько 18 млрд. грн. Світовий та вітчизняний досвід свідчить про те, що найперспективнішим напрямом вирішення цієї проблеми є подальше удосконалення ґрунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, особливо в ерозійно небезпечних умовах.
Актуальність теми. Над вирішенням питання удосконалення прийомів обробітку та систем удобрення сільськогосподарських культур на чорноземі типовому сильнозмитому крупнопилувато-легкосуглинковому працювало ряд науково-дослідних установ і провідних вчених ( О.Г. Тараріко, М.К. Шикула та ін.), проте вплив довгострокової (27 років) дії і взаємодії застосування різних способів обробітку та систем удобрення культур ланки сівозміни на протиерозійну стійкість схилових земель до останнього часу залишається практично ще недостатньо вивченим.
Дотепер в умовах правобережного Лісостепу України вивчався вплив плоскорізного обробітку ґрунту та оранки на фоні внесення різних доз добрив. Однак, дані щодо впливу тривалого застосування плоскорізного обробітку ґрунту та оранки в поєднанні зі системою удобрення в ґрунтозахисній сівозміні ( пшениця озима, ячмінь ярий, ріпак озимий, люцерна) в умовах правобережного Лісостепу України відсутні, що істотно стримує розроблення ефективних ґрунтозахисних технологій. Це й визначило вибір теми нашої дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичних планів Інституту землеробства УААН з виконання НТП УААН “Землеробство” на 1996–2000 рр. (№ державної реєстрації 0196U018387) та на 2001–2005 рр.( № державної реєстрації 0101U003824).
Мета досліджень полягає у вивченні впливу тривалого застосування окремих елементів технології вирощування сільськогосподарських культур на схилових землях у ланці сівозміни на агрофізичні та агрохімічні властивості, показники родючості і протиерозійної стійкості чорнозему типового сильнозмитого малогумусного та в подальшому удосконаленні ґрунтозахисної технології.
Для досягнення вказаної мети передбачалось вирішити такі основні завдання:
- визначити ступінь впливу елементів технологій вирощування сільськогосподарських культур на показники протиерозійної стійкості ґрунту;
- дати оцінку складових технологій за показниками динаміки водно-фізичних властивостей ґрунту, їх ґрунтозахисної ефективності та показниками родючості;
- визначити продуктивність ланки ґрунтозахисної сівозміни залежно від різних способів обробітку ґрунту і систем удобрення;
- встановити економічну ефективність застосування досліджуваних систем удобрення, способів обробітку ґрунту в ланці сівозміни на схилових землях Лісостепу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗАХОДІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ І УДОБРЕННЯ НА ПРОТИЕРОЗІЙНУ СТІЙКІСТЬ СХИЛОВИХ ЗЕМЕЛЬ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок