Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНОЇ ДИСПЕРСНОЇ СИСТЕМИ ПОЛІХЛОРТРИФТОРЕТИЛЕН – ЙОДИД СРІБЛА

ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНОЇ ДИСПЕРСНОЇ СИСТЕМИ ПОЛІХЛОРТРИФТОРЕТИЛЕН – ЙОДИД СРІБЛА

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНОЇ ДИСПЕРСНОЇ СИСТЕМИ ПОЛІХЛОРТРИФТОРЕТИЛЕН – ЙОДИД СРІБЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
Гаркуша Оксана Мирославівна
УДК 536.2:536.63:537.31:541.33
ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНОЇ ДИСПЕРСНОЇ СИСТЕМИ ПОЛІХЛОРТРИФТОРЕТИЛЕН – ЙОДИД СРІБЛА
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук
професор, Горбик Петро Петрович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук,
Федорус Олексій Григорович,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук
Карбівський Володимир Леонідович,
Інститут металофізики
ім. Г.В.Курдюмова НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2003 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України (03680, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України (03680, Київ-164, вул. Генерала Наумова,17).
Автореферат розіслано “ 20 ” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гречко Л.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку фундаментальних та прикладних фізичних досліджень актуальним є створення нових типів функціональних матеріалів з динамічно керованими за допомогою зовнішніх фізичних впливів в процесі експлуатації характеристиками. Такі матеріали можуть бути створені на основі суперіонних провідників завдяки їх особливим фізико-хімічним властивостям. Аналіз сучасного стану досліджень суперіонної провідності, а також основних напрямів і тенденцій розвитку фізики, хімії і технології композиційних матеріалів (КМ) на основі компонентів з розвиненою поверхнею фаз показав, що перспективними для широкого застосування є дисперсні наповнені системи, зокрема типу діелектрик – суперіонік. Особливо цікавими об’єктами є композити, що містять нанорозмірні частинки.
Суперіонні провідники мають ряд недоліків, які обмежують їх практичне застосування: схильність до деградаційних процесів, низькі показники фізико-механічних характеристик та ін. Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом створення композитів, в яких один з компонентів відіграє одночасно роль матричного і захисного матеріалу. Завдяки сукупності фізико-хімічних властивостей, зокрема хімічній стійкості, пластичності таким компонентом зручно обрати полімер. Полімерні КМ можуть поєднувати переваги наповнювача (залежність електрофізичних параметрів від зовнішніх впливів, високі значення провідності тощо) і полімеру (хімічну стійкість, механічну міцність, технологічність); а також внаслідок фізико-хімічної взаємодії компонентів набувати унікальних властивостей, нехарактерних окремим складовим. Особливо це проявляється в нанокомозитах, властивості яких суттєво залежать від розміру частинок.
Отже, дослідження дисперсних систем типу діелектрик – суперіонік, зокрема особливостей фізико-хімічної взаємодії компонентів, впливу вказаної взаємодії на параметри фазових переходів та комплекс електричних, теплофізичних, фізико-механічних властивостей, процеси структурування, що відбуваються в системі, є актуальним із наукової і прикладної точок зору. Успішне вирішення поставленої задачі можливе за умов комплексного підходу, в якому поєднуються дослідження технологічних умов одержання експериментальних зразків, вивчення фізичних властивостей системи в залежності від концентрації компонентів та температури, особливостей фазових переходів і структуроутворення.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до планів наукових досліджень Інституту хімії поверхні НАН України, у тому числі за темою "Хімічна фізика поверхні розділу нанорозмірних гетерогенних кластерно-зібраних систем" (державний реєстраційний №0196U013072), а також проектами Фонду фундаментальних досліджень України “Дослідження фазових переходів в дисперсних системах при збудженні в умовах фізико-хімічної взаємодії” (№ 4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНОЇ ДИСПЕРСНОЇ СИСТЕМИ ПОЛІХЛОРТРИФТОРЕТИЛЕН – ЙОДИД СРІБЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок