Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ РИЗИКІВ

ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ РИЗИКІВ

Назва:
ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ РИЗИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,97 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ШЕРЕМЕТЬЄВА ОЛЬГА ЮРІЇВНА
УДК 351.72: 336.74 (043.3)
ПРАВОВІ ОСНОВИ
РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ РИЗИКІВ
Спеціальність: 12.00.07 – адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2007
Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі конституційного і адміністративного права
Інституту повітряного і космічного права Національного авіаційного університету
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Кудлай Тамара Павлівна,
директор Інституту повітряного і космічного права
Національного авіаційного університету.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Орлюк Олена Павлівна,
директор Науково-дослідного інституту
інтелектуальної власності Академії правових наук України;
кандидат юридичних наук
Гриценко Оксана Іванівна,
головний консультант Служби забезпечення зв’язків з
Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України
Секретаріату Президента України.

Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича, кафедра конституційного,
адміністративного та фінансового права, м. Чернівці.
Захист відбудеться 14 вересня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.867.01 в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ-53, пров. Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ-53, пров. Несторівський, 4.
Автореферат розісланий 27 липня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук О.М. Биков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Входження України до міжнародного валютного ринку, поставлені керівництвом країною стратегічні завдання щодо стабілізації і конвертації національної валюти, забезпечення стабільності торговельного балансу, економічної безпеки країни та добробуту населення підвищують значущість створення національної системи правового регулювання валютних ризиків, адекватної потребам національної і світової економіки.
У вітчизняній та іноземній науці значний внесок у теорію валютного ризику був зроблений здебільшого представниками не юридичної, а економічної науки. Дослідженню соціологічних нарисів глобальних ризиків сучасного світу присвячено деякі праці Л.В. Сохань та І.П. Соханя. Щодо юридичної науки, то на сьогодні в Україні немає монографічних досліджень, присвячених цьому правовому інституту.
Разом з тим, потрібно відзначити роль та значення для проваджуваного нами дослідження теоретичної й методологічної бази, створеної працями багатьох учених. Насамперед, це стосується досліджень валютних відносин, валютних систем, валютних ринків та валютних операцій, що провадили вітчизняні й іноземні вчені: І.П. Айзенберг, С.Я. Боринець, М.К. Бункіна, А.С. Гальчинський, А.Ф. Золотов, С. Лізелотт, М. Пебро та ін. Проблеми правового регулювання валютних відносин, валютних операцій, валютного контролю, формування валютних систем, національного валютного законодавства, деякі проблеми правового регулювання валютних ризиків на міждержавному та внутрішньодержавному рівні розглядались у працях учених-правознавців: Є.О. Алісова, А.Б. Альтшулера, Л.К. Воронової, Б.Ю. Дорофєєва, В. Ебке, А.В. Ємеліна, П. Жюйара, Ж.В. Завальної, І.В. Заверухи, М.М. Зємцова, Є.В. Карманова, Д. Карро, О.А. Костюченка, Л.М. Кравченко, В.В. Кравчука, М.П. Кучерявенка, О.П. Орлюк, П.С. Пацурківського, С.М. Половка, В.О. Пушина, М.В. Сапожнікова, Г.А. Тосуняна, О.О. Шапошнікова, В.М. Шумілова та ін. Сучасні вітчизняні та зарубіжні публікації висвітлюють лише окремі, хоча й фундаментальні аспекти регулювання валютних правовідносин та окремі питання практики управління валютними ризиками. Однак, незважаючи на значну руйнівну силу валютного ризику не тільки як економічного, соціального, але й правового явища, ця його сторона, а також проблеми правової природи валютних ризиків, характер та зміст взаємозв’язку валютних ризиків з валютними правовідносинами, роль валютних ризиків у еволюції валютних систем з притаманними їм валютними протиріччями, класифікація валютних ризиків, правове регулювання та формування системи правового забезпечення захисту від валютних ризиків у спеціальній юридичній літературі майже не досліджуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ РИЗИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок