Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА СЕЛІ В РЕГІОНІ

ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА СЕЛІ В РЕГІОНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА СЕЛІ В РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,87 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАПОВАЛОВА ІНГА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 631.115.75:334.012.65:(477.73)
ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА СЕЛІ В РЕГІОНІ
08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Топіха Іван Наумович
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки сільського господарства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Крисальний Олександр Васильович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”, завідувач відділу науково-організаційного забезпечення АПК;
кандидат економічних наук, доцент
Попович Василь Вікторович,
Одеський державний аграрний університет,
декан економічного факультету.
Провідна установа Дніпропетровський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, кафедра агробі-
знесу, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “29” жовтня 2004 року о 14,00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 28” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Агропромисловий комплекс України відіграє визначальну роль у забезпеченні продовольчої безпеки суспільства, яка є однією з основних умов стійкості і незалежності держави. Стабільність його розвитку залежить від ефективності діяльності нових організаційно-правових структур в аграрному секторі економіки, що вимагає вироблення таких теоретико-методологічних і практичних положень, які були б спрямовані в першу чергу на збільшення виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства. Тому подальше формування і розвиток підприємництва в сільському господарстві, як структуроутворюючого елементу ринкової економіки, набуває особливого значення. До підприємницьких структур належать суб'єкти малого бізнесу, зокрема, особисті господарства громадян, селянські (фермерські) господарства, колективні сільськогосподарські підприємства (спілки селян, кооперативи, акціонерні об'єднання), приватно-орендні формування, державні підприємства. Досвід розвитку ринкової економіки в аграрній сфері України засвідчує, що на даному етапі малий бізнес є досить поширеним за кількістю та найбільшим за внеском у виробництво сільськогосподарської продукції (73%). Теорія, методологія і практика становлення і функціонування малих форм господарювання у процесі ринкових перетворень в аграрній економіці знайшли своє відображення в численних наукових працях вітчизняних учених Ю.Д. Білика, З.С.Варналія, В.М. Гейця, А.П. Кисельова, С. Мочерного, І.І. Лукінова, П.М. Макаренка, М.Й. Маліка, Л.Ю. Мельника, О.Ф. Міщенка, В.Я. Мессель-Веселяка, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, В.В. Юрчишина та багатьох інших [41-44]. Разом з тим окремі аспекти цієї багатогранної проблеми залишаються дискусійними і потребують подальшого дослідження. До них належать вивчення особливостей, місця і ролі малих форм господарювання на селі, визначення основних форм на перспективу, оптимізації їх діяльності, удосконалення фінансово-кредитного та інформаційно-консультаційного забезпечення.
Цим обґрунтовується вибір теми дисертаційного дослідження, її актуальність та практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до напрямків науково-дослідних робіт Миколаївського державного аграрного університету 01.01.02 "Економічна ефективність виробництва в реформованих господарських формуваннях", яка є складовою програми Інституту аграрної економіки УААН на 2001-2005рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА СЕЛІ В РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок