Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нуклеофільне заміщення в ряду похідних хлоропіримідинкарбонових кислот

Нуклеофільне заміщення в ряду похідних хлоропіримідинкарбонових кислот

Назва:
Нуклеофільне заміщення в ряду похідних хлоропіримідинкарбонових кислот
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Блюмін Євген Володимирович
УДК 547.5.785.5+547.855.7
Нуклеофільне заміщення в ряду похідних
хлоропіримідинкарбонових кислот
02.00.03 - органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Воловенко Юліан Михайлович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
провідний науковий співробітник
Броварець Володимир Сергійович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України, м. Київ
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник
Дзвінчук Ігор Борисович
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ
Провідна установа: Харківський національний
університет імені В.Н. Каразіна
Захист відбудеться “21” грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “22” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук ______________ Комаров І.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Похідні піримідину та конденсовані гетероциклічні системи, які містять піримідиновий фрагмент, є ключовими компонентами багатьох біологічних процесів. Вони широко застосовуються в різних галузях господарства, зокрема в медицині, агрохімії та ветеринарії. В зв’язку з цим хімія піримідину є однією з цікавих та важливих галузей органічної хімії. Більшість 2- та 4- похідних піримідину одержують внаслідок нуклеофільного заміщення атомів галогену у 2- та 4- положеннях піримідину. Рухливість галогену в п’ятому положенні значно менша і мало вивчена. Тому дослідження реакційної здатності 5-галогенопіримідинів в реакціях нуклеофільного заміщення та розробка препаративних методів синтезу дозволять розширити синтетичні можливості для отримання нових сполук з корисними властивостями.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з дослідженнями, що проводяться на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; держбюджетна тема № 97-067 (№ держреєстрації 0197U003079).
Мета і задачі дослідження. Дисертаційна робота присвячена вивченню закономірностей перебігу реакцій нуклеофільного заміщення в ряду поліфункціональних піримідинів на основі похідних 2-метилсульфоніл-5-галогено-4-піримідинкарбонової та 2-алкілмеркапто-4-хлоро-5-піримідинкарбонової кислот.
Для досягнення поставленної мети необхідно було вирішити такі завдання:
Синтезувати ряд 2-[5-хлоро-2-(метилсульфоніл)-4-піримідиніл]-2-оксо-1-(2-гетарил)-етил-ціанідів з різними за будовою та основністю гетероциклічними замісниками.
Вивчити закономірності взаємодії 2-[5-хлоро-2-(метилсульфоніл)-4-піримідиніл]-2-оксо-1-(2-гетарил)-етилціанідів з амінами та меркаптанами.
Дослідити взаємодію 2-метилсульфоніл-5-галогено-4-піримідинкарбонової кислоти з амінами;
Вивчити закономірності взаємодії етил 2-алкілмеркапто-4-хлоро-5-піримідинкарбоксилатів з 2-гетарилацетонітрилами.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше синтезовано 2-[5-хлоро-2-(метилсульфоніл)-4-піримідиніл]-2-оксо-1-(2-гетарил)-етилціаніди. Показано, що при взаємодії цих сполук з амінами та меркаптанами відбувається заміщення метилсульфонільної групи, а при дії третинних амінів відбувається внутрішньомолекулярна циклізація з заміщенням галогену.
Амінуванням 5-галогено-2-метилсульфоніл-4-піримідинкарбонової кислоти одержані невідомі раніше 2-аміно-5-галогено-4-піримідинкарбонові кислоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Нуклеофільне заміщення в ряду похідних хлоропіримідинкарбонових кислот

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок