Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Церковнопарафіяльні школи в системі початкової освіти на Волині (друга половина ХІХ – 20-ті рр. ХХ століття )

Церковнопарафіяльні школи в системі початкової освіти на Волині (друга половина ХІХ – 20-ті рр. ХХ століття )

Назва:
Церковнопарафіяльні школи в системі початкової освіти на Волині (друга половина ХІХ – 20-ті рр. ХХ століття )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Житомирський державний університет імені Івана Франка
Бричок Світлана Борисівна
УДК 373.3 (477.82) “1861/1920”
Церковнопарафіяльні школи в системі
початкової освіти на Волині
(друга половина ХІХ – 20-ті рр. ХХ століття )
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
КОЛУПАЄВА Тетяна Євстахіївна,
Рівненський державний гуманітарний
університет, завідувач кафедри управління
освітою
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПОБІРЧЕНКО Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини, директор
Інституту соціальної та мистецької освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
КОЛЯДЕНКО Світлана Миколаївна,
Житомирський державний університет імені
Івана Франка, завідувач кафедри соціальної
педагогіки і педагогічної майстерності
Провідна установа: Інститут педагогіки Академії педагогічних наук
України, лабораторія історії педагогіки,
м. Київ.
Захист відбудеться 20 вересня 2005 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40).
Автореферат розіслано 19 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розбудова української держави, соціальні, економічні та культурні реформи в суспільстві детермінували пошук нової стратегії розвитку системи освіти, зумовили суттєві зміни її пріоритетів і цінностей у напрямку поєднання традицій, досвіду та інновацій. В останні роки характерним є звернення до християнських моральних цінностей як найбільш стійких, універсальних, непідвладних політичній кон’юнктурі. Їх включення у сучасну освітньо-виховну систему є реальною альтернативою бездуховності та засобом подолання моральної кризи суспільства.
В сучасних загальноосвітніх навчальних закладах практикується введення навчального курсу “Християнська етика”. Одночасно в усіх регіонах держави відкриваються недільні школи, передбачається підготовка вчителів до викладання предмету в окремих вищих навчальних закладах. З огляду на це, важливого значення набуває вивчення діяльності церковнопарафіяльних шкіл в Україні, які зробили вагомий внесок у ліквідацію неписьменності серед народу, в піднесенні його духовності. Церковнопарафіяльні школи набули найбільшого поширення у тих губерніях, де кількість земств була незначною, зокрема у Волинській губернії. Діяльність цих типів шкіл на Волині у другій половині ХІХ – початку ХХ ст. навіть дотепер не має достатнього наукового висвітлення, що значно збіднює наші уявлення про загальний розвиток народної освіти, роль церковнопарафіяльних шкіл та негативно позначається на оцінюванні їх здобутків.
Аналіз історико-педагогічної, та соціально-педагогічної літератури засвідчує, що історія шкільництва на Волині була предметом розгляду багатьох дослідників. Загальні наукові положення відомих українських дослідників початку ХХ ст. М. Грушевського, Д. Дорошенка, Г. Хоткевича збагачують наші уявлення про ґенезу системи освіти на теренах України.
Перші систематизовані праці з проблем розвитку вітчизняної освіти, і зокрема у Волинській губернії, починають з’являтися у другій половині ХІХ ст. – на початку ХХ ст. Праці “Волынь. Исторические судьбы Юго-Западного края” видавництва П. Батюшкова (1888), М. Барсова “Школы на Волыни и Подолии” (1862), Г. Наша “Обоє кращі”, “Нова сила” (1913, 1914), С. Миропольського “Очерк истории церковноприходской школы” (1910), Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Церковнопарафіяльні школи в системі початкової освіти на Волині (друга половина ХІХ – 20-ті рр. ХХ століття )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок