Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ У ФІНАНСОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

МОДЕЛІ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ У ФІНАНСОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МОДЕЛІ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ У ФІНАНСОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Ніколас Дімітріу Богоніколос
УДК 658.15
МОДЕЛІ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ У ФІНАНСОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.03.02 –
економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна,
Харківський національний економічний університет,
зав. кафедрою економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вольдемар Володимирович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри економіко-математичних методів
кандидат фіз.-мат. наук, доцент
Черняк Олександр Іванович,
Київський національний університет,
зав. кафедрою економічної кібернетики
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної кібернетики
Захист відбудеться “16” червня 2005 р. о 1300 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий “14” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.


 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформаційної економіки функціонування підприємств здійснюється під впливом великої кількості дестабілізуючих факторів зовнішнього середовища. Серед таких факторів можна виділити нестабільність податкової політики держави, низький рівень споживчого попиту, нерозвиненість ринку виробничих ресурсів, погіршення стану науково-технічної сфери, неконтрольований розвиток інфляційних процесів, зменшення ресурсного потенціалу при одночасному зростанні ресурсного виробництва і т. д. Впливи вказаних факторів викликають аритмію в русі фінансових і матеріальних потоків, призводять до великих втрат і тому є погрозами стабільному функціонуванню і розвитку підприємства.
Невизначеність зовнішнього середовища істотно впливає на збільшення ризиків і втрат при прийнятті управлінських рішень, і насамперед фінансових рішень, обертається кризовим фінансовим станом підприємства. Саме динаміка зміни фінансових показників дозволяє визначити негативні тенденції, що ведуть до банкрутства підприємства.
Управління процесами формування, розподілу, використання фінансових ресурсів і витрати коштів на підприємстві в умовах невизначеності, гострого дефіциту часу на ухвалення рішення вимагає застосування адекватної системи керування змінами і підвищення гнучкості фінансових рішень. Тому проблема антисипативного управління, спрямованого на аналіз зовнішніх і внутрішніх погроз, що викликають ці зміни, є найбільш складною при адаптації підприємства до ринкових умов.
Рішення даної проблеми викликає необхідність застосування кількісних методів моделювання фінансових процесів в умовах невизначеності.
Теоретичні основи систем антисипативного управління підприємством і широке коло питань, пов'язаних з моделюванням фінансових процесів відображені в роботах вітчизняних і закордонних авторів, таких як І.О. Бланк, Я.Г. Берсуцький, В.В. Вітлінський, В.А. Забродський, М.О. Кизим, Т.С. Клебанова, В.Л. Петренко, В.С. Пономаренко, О.І. Пушкар, Р. Солоу, А.Х. Тейлор, Д. Хана, Дж. Хікс, Дж. Форрестер, О.І. Черняк та ін. Однак, ряд питань, пов'язаних з формуванням моделей антисипативного управління, що дозволяють попередити кризовий фінансовий стан підприємства і розробити рішення, що випереджають ті чи інші погрози, не знайшли належного відображення в наукових працях.
Актуальність даної проблеми, її теоретичне та практичне значення обумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його мету і задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛІ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ У ФІНАНСОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок