Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИЧНІ І ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕЛІНІЙНИХ МАГНІТНИХ УТВОРЕНЬ У НИЗЬКОВИМІРНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ СИСТЕМАХ

СТАТИЧНІ І ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕЛІНІЙНИХ МАГНІТНИХ УТВОРЕНЬ У НИЗЬКОВИМІРНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
СТАТИЧНІ І ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕЛІНІЙНИХ МАГНІТНИХ УТВОРЕНЬ У НИЗЬКОВИМІРНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КІЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
На правах рукопису
УДК 538.22; 538.221; 543.42
Джежеря Юрій Іванович
СТАТИЧНІ І ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕЛІНІЙНИХ МАГНІТНИХ УТВОРЕНЬ У НИЗЬКОВИМІРНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ СИСТЕМАХ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті України "КПІ"
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, член кореспондент АПН, професор Горобець,
НТУУ "КПІ", завідувач кафедрою
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАНУ Молодкін В.Б., заступник директора Інституту металофізики НАНУ.
доктор фізико-математичних наук, проф. Іванова Б.О., провідний науковий співробітник Інституту магнетизму НАНУ;
доктор фізико-математичних наук, проф. Денисов С.І., завідувач кафедрою Сумського держуніверситету;
Провідна установа: Донецький державний університет, фізичний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 18.10.2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.168.02 у Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36; т. 444-31-10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розіслано 18.09.2000р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на комплексні дослідження властивостей магнітоупорядкованих систем, що здійснюються не одне десятиліття дослідниками різних країн, даний напрямок є одним із найбільше перспективних і сприяє розвитку основ теорії твердого тіла.
Сучасна класична теорія феромагнетизму базується на положеннях висунутих Ландау і Ліфшицем, що сформулювали систему рівнянь для опису стану розподілу намагніченості в суцільних середовищах.
Запропонований Ландау і Ліфшицем засіб опису динаміки і статики намагніченості у феромагнітних матеріалах виявився дуже плідним. За його допомогою розв'язана низка теоретичних і прикладних задач, у числі яких визначення організації і динамічних властивостей магнітних доменних структур, пояснення деяких магнітооптичних явищ, теоретичне обгрунтування принципової можливості створення запам'ятовуючих пристроїв великої ємності на циліндричних магнітних доменах (ЦМД), дослідження властивостей функціональних елементів запам'ятовуючих пристроїв і т.і.
При розв'язанні зазначених задач виділився самостійний напрямок, що вийшов за рамки теорії магнітоупорядкованих систем і досліджує комплекс питань фізики нелінійних явищ. Розвиток мікромагнетизму потребує удосконалювання теоретичного дослідницького апарату, що в одночас сприяє поглибленню математичних аспектів теорії солітонів в одномірних магнітних системах (доказ повного інтегрування нелінійних рівнянь теорії феромагнетизму, можливість розв'язання для них задачі Коші, розробка сучасної теорії інтегрування, заснованої на використанні методів оберненої задачі розсіювання).
Безумовно, рівень розвитку теорії нелінійних рівнянь дозволяє розглядати аналітично лише обмежене коло фізичних явищ, як-то, дослідження процесів в одномірних системах. Окремі властивості двох і тривимірних рішень нелінійних рівнянь підлягають розгляду лише у найбільше простих математичних моделях. Відомі усього декілька прикладів рішення нелінійних рівнянь Ландау-Лифшиця у неодномірному випадку і робіт, присвячених взаємодії багатовимірних солітонів, із застосуванням методу оберненої задачі теорії розсіювання.
Проте, спеціальні методи теорії збурень, розроблені для нелінійних задач, дозволяють розширити коло досліджуваних об'єктів на випадок двох та трьохвимірних систем і вивчати властивості окремих елементів квазіодновимірних доменних структур при наявності слабких багатовимірних модуляцій намагніченості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАТИЧНІ І ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НЕЛІНІЙНИХ МАГНІТНИХ УТВОРЕНЬ У НИЗЬКОВИМІРНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок