Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУБ'ЄКТИВНІ ЧИННИКИ ТІЛЕСНОГО РОЗВИТКУ ОСІБ ІЗ РІЗНИМ СОЦІАЛЬНИМ СТАТУСОМ

СУБ'ЄКТИВНІ ЧИННИКИ ТІЛЕСНОГО РОЗВИТКУ ОСІБ ІЗ РІЗНИМ СОЦІАЛЬНИМ СТАТУСОМ

Назва:
СУБ'ЄКТИВНІ ЧИННИКИ ТІЛЕСНОГО РОЗВИТКУ ОСІБ ІЗ РІЗНИМ СОЦІАЛЬНИМ СТАТУСОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
НАЙДЬОНОВА ГАННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 159.923.2
СУБ'ЄКТИВНІ ЧИННИКИ ТІЛЕСНОГО РОЗВИТКУ ОСІБ ІЗ РІЗНИМ СОЦІАЛЬНИМ СТАТУСОМ
Спеціальність: 19.00.01 – загальна психологія, історія психології

АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної та інженерної психології факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат психологічних наук, доцент
Рудоміно-Дусятська Олена Володимирівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра загальної та інженерної психології, доцент
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
член-кореспондент АПН України
Титаренко Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології
АПН України, лабораторія соціальної
психології особистості, завідувач
кандидат психологічних наук,
Рождественський Андрій Юрійович,
Національна академія служби безпеки України,
спеціальна кафедра „Боротьби з тероризмом
та захисту учасників кримінального судочинства”, доцент
Захист відбудеться “2” липня 2008 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “31” травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л. Зливков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Динаміка сучасного життя, нервово-психічні перевантаження, зумовлені нею, ведуть до „помолодшання” багатьох соматичних хвороб, негативно впливають на стан здоров'я людини. При цьому нові суспільно-економічні реалії потребують формування настановлень на те, що людина зобов'язана бути суб'єктом свого здоров'я, нести відповідальність за нього. Психологічна наука має сприяти формуванню таких настановлень, встановлюючи чинники та закономірності свідомої активності з підтримання свого здоров'я особистістю зрілого віку, яка знаходиться на піку інтелектуальних і фізичних можливостей. Однак такі закономірності недостатньо вивчені. Це гальмує розробку важливих в соціально-економічному плані психопрофілактичних і корекційних заходів, які забезпечують працездатність людини у період зрілості, збереження цілісної структури її життєвого шляху.
Вибраний аспект дослідження пов'язаний із розв'язанням загально-психологічної проблеми взаємодії життєвого шляху та онтогенезу особистості, до якої зверталися Б.Г.Ананьєв, Л.І.Анциферова, Ш.Бюлер, П.Жане, Г.С.Костюк, Н.А.Логінова, О.Ф.Рибалко, С.Л.Рубінштейн, В.О.Татенко, Т.М.Титаренко. Дослідники відзначають, що характер і перебіг статево-вікових, загальносоматичних, нейродинамічних властивостей впливають на зміст і структуру життєвого шляху. Б.Г.Ананьєв виділив феномени зворотного впливу життєвого шляху сучасної людини на розвиток її індивідних властивостей, зокрема, на загальносоматичний розвиток. До останнього він відніс акселерацію розвитку тілесних, метаболічних, фізіологічних характеристик у підлітковому віці, уповільнення їх інволюції у похилому віці. Чинниками такого впливу є покращення умов життя, підвищення активності людини як суб'єкта діяльності та особистості.
К.О.Абульханова, Б.Г.Ананьєв, С.Л.Рубінштейн, Д.О.Леонтьєв, Н.А.Логінова, Т.М.Титаренко та ін. висвітлюють проблеми активності людини як суб'єкта життєвого шляху та виділяють суб'єктивні чинники цілісного життєвого шляху (смисложиттєві орієнтації, життєва позиція та відношення особистості), його окремих моментів і подій (внутрішня позиція, особистісна позиція). Н.О.Волкова, О.Н.Молчанова, О.Ф.Рибалко, Д.Шапка та ін. аналізують вплив деяких із цих суб'єктивних чинників на розвиток загальносоматичних якостей у підлітковому та похилому віці.
Г.І.Акінщиковою, Б.Г.Ананьєвим, М.М.Обозовим, І.М.Палієм, Н.А.Розе та ін. вивчено особливості впливу життєвого шляху на динаміку загальносоматичних якостей у зрілому віці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СУБ'ЄКТИВНІ ЧИННИКИ ТІЛЕСНОГО РОЗВИТКУ ОСІБ ІЗ РІЗНИМ СОЦІАЛЬНИМ СТАТУСОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок