Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “АГРОЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ВИРОЩУВАННІ НАГІДОК ЛІКАРСЬКИХ (CALENDULA OFFICINALIS L.)”

“АГРОЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ВИРОЩУВАННІ НАГІДОК ЛІКАРСЬКИХ (CALENDULA OFFICINALIS L.)”

Назва:
“АГРОЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ВИРОЩУВАННІ НАГІДОК ЛІКАРСЬКИХ (CALENDULA OFFICINALIS L.)”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,84 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
Кузьменко артем сергійович
УДК 633. 88.: 631.86
“АГРОЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ВИРОЩУВАННІ НАГІДОК ЛІКАРСЬКИХ
(CALENDULA OFFICINALIS L.)”
Спеціальність: 03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті агроекології та біотехнології УААН і на Дослідній станції лікарських рослин УААН протягом 1998–2002 років
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук
Тараріко Юрій Олександрович
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
завідуючий відділенням “Агроресурси”
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук
ЮРЧАК Лариса Дем’янівна,
Національний ботанічний сад НАН України,
провідний науковий співробітник відділу алелопатії
доктор сільськогосподарських наук, професор
БОЙКО Петро Іванович
Інститут землеробства УААН,
головний науковий співробітник лабораторії сівозмін
Провідна установа: | Полтавська державна аграрна академія, кафедра екології і ботаніки, Міністерства аграрної політики України, м. Полтава
Захист відбудеться “16” березня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, м. Київ–143, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розіслано “ 14 ” лютого 2005 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Л.І. Моклячук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Нагідки лікарські – стратегічно важлива культура в галузі сучасного лікарського рослинництва (Постанова Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 р.). Проте, за останнє десятиріччя майже втрачено стабільну базу з вирощування цієї культури, а отже сучасний рівень виробництва сировини не задовольняє наявних потреб держави. Одним із шляхів збільшення врожайності нагідок лікарських і одночасно з цим отримання екологічно чистої продукції є включення до базової технології вирощування нового елементу – “інокуляція насіння перед сівбою” з використанням азотфіксуючих, фосформобілізуючих, біопротекторних мікробних препаратів та фізіологічно активних речовин.
Актуальність теми. Серед 25 видів лікарських рослин, які культивуються в Україні, нагідки є одним із найбільш багатотонажних. За далеко неповними даними, середньорічні потреби вітчизняної хіміко–фармацевтичної промисловості в сировині нагідок лікарських складають – 700 т. В той же час у державних господарствах консорціуму “Укрфітотерапія” в 1990 році було зібрано 48 т, а у 1993 році загальний вал сировини становив 7,2 т. Ситуація дещо стабілізувалась з 1997 року, коли кількість зібраної сировини склала 25,9 т (Нарада директорів державних с.–г. підприємств консорціуму Укрфітотерапія, 1998). Серед причин такого спаду виробництва суцвіть нагідок лікарських не останнє місце займає відсутність малоенергоємних технологій її вирощування, адаптованих до сучасних умов, де були б посилені елементи, що сприяють біологізації процесу виробництва і де зменшені витрати хіміко–техногенних ресурсів (мінеральні добрива, засоби захисту рослин, тощо). Не менш важливою причиною є порушення співвідношення між основними макроелементами живлення на загальному фоні значного зменшення їх доступних форм у ґрунті.
Крім того, підвищення продуктивності с.–г. рослин за рахунок внесення мінеральних добрив і застосування пестицидів досить часто призводить до погіршення якості одержаної продукції та екологічного стану агроекосистеми (Патика В.П., 2000). Застосування біопрепаратів асоціативної дії дозволяє здійснити часткову заміну мінеральних добрив (або знизити дозу їх застосування) та підвищити коефіцієнт їх використання рослинами (Берестецький О.А. 1986; Дегодюк Е.Г., 1988). Біопрепарати протекторної дії на основі мікроорганізмів (антагоністи фітопатогенів) не забруднюють довкілля на відміну від пестицидів, що містять полютанти, які в свою чергу накопичуються у ґрунті та с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: “АГРОЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРИ ВИРОЩУВАННІ НАГІДОК ЛІКАРСЬКИХ (CALENDULA OFFICINALIS L.)”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок