Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ КАРОТОВОРІЦИНІВ ТА ЇХ РОЛЬ В МІКРОБНОМУ АНТАГОНІЗМІ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ КАРОТОВОРІЦИНІВ ТА ЇХ РОЛЬ В МІКРОБНОМУ АНТАГОНІЗМІ

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ КАРОТОВОРІЦИНІВ ТА ЇХ РОЛЬ В МІКРОБНОМУ АНТАГОНІЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,23 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
БАЛКО ОЛЕКСАНДР БОГДАНОВИЧ
УДК 579.842.1/.2+578.81/578.811
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ КАРОТОВОРІЦИНІВ
ТА ЇХ РОЛЬ В МІКРОБНОМУ АНТАГОНІЗМІ
03.00.06 – вірусологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-2007


Дисертація є рукописом.
Робота виконана у відділі молекулярної біології вірусів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, Товкач
Федір Іванович, Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу молекулярної
біології вірусів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник,
Щербатенко Іван Степанович, Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу фітопатогенних
вірусів
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, Семчук
Лідія Іванівна, Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, старший науковий співробітник кафедри вірусології
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, кафедра
мікробіології і вірусології, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться "18" квітня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д 03680 МСП, Київ, вул. Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д 03680 МСП, Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат дисертації розіслано " 16 " березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник Пуріш Л.М.


Актуальність теми. Бактеріоциногенність є однією із найбільш поширених систем захисту бактерій. Згідно із Klaenhammer, 99% усіх відомих мікроорганізмів здатні синтезувати, принаймні, хоча б один тип бактеріоцинів. Для деяких видів бактерій можна спостерігати утворення від 10 до 100 різних антибактеріальних пептидів. Сучасний рівень знань про бактеріоцини характеризується значною неоднорідністю - одні кілерні фактори вивчені досконало (коліцини і лактоцини), тоді як про інші відомо лише частково.
Широкомасштабні дослідження бактеріоцинів дають можливість не лише встановити шляхи їх еволюційного розвитку та екологічне значення для мікроорганізмів, але й створюють передумови для подальшого практичного використання даних антибактеріальних пептидів. Показано високу ефективність дії бактеріоцинів щодо збудників карантинних захворювань рослин, як інсектицидів в сільському господарстві, а також безпечних для людини консервантів у харчовій промисловості (Stockwell, 2002). Перспективним є застосування бактеріоцинів в медицині та ветеринарії (Gillor, 2005).
Лізогенна система фітопатогенних бактерій Erwinia carotovora є унікальною моделлю для дослідження бактеріоцинів, оскільки особливістю даних мікроорганізмів є одночасне виділення каротоворіцинів двох типів - макромолекулярних та коліциноподібних (Товкач, 1998). Схожа множинність синтезу кілерних факторів відмічена лише у незначної кількості бактерій. Бактеріоцини E. carotovora здатні лізувати ряд мікроорганізмів родини Enterobacteriaceae, які спричиняють захворювання людини та тварин. При цьому, отримані із даних бактерій препарати (наприклад, L-аспарагіназа) викликають менше побічних ефектів при парентеральному введенні, ніж аналогічні речовини інших продуцентів. В даний час основна увага приділяється дослідженню особливостей молекулярно-генетичної організації каротоворіцинів. Натомість, механізми індукції та виділення бактеріоцинів E. carotovora, основні способи їх впливу на чутливі клітини мікроорганізмів, а також роль даних кілерних факторів в екології бактерій залишаються малодослідженими. Тому, зважаючи на значну перспективність застосування каротоворіцинів, вивчення цих процесів є актуальним і потребує більш детального дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ КАРОТОВОРІЦИНІВ ТА ЇХ РОЛЬ В МІКРОБНОМУ АНТАГОНІЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок