Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка майбутніх учителів обслуговуючої праці до організації самостійної роботи учнів

Підготовка майбутніх учителів обслуговуючої праці до організації самостійної роботи учнів

Назва:
Підготовка майбутніх учителів обслуговуючої праці до організації самостійної роботи учнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Кардаш Наталія Василівна
УДК 371.134:371.38:745/749
 
Підготовка майбутніх учителів обслуговуючої праці до організації самостійної роботи учнів
у процесі вивчення художніх ремесел
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіт і науки України.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри
трудового навчання і креслення.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лозовецька Валентина Терентіївна, Інститут педагогіки і
психології професійної освіти АПН України, провідний
науковий співробітник відділу дидактики професійної освіти
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Павх Степанія Петрівна, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри трудового навчання
Провідна установа: Бердянський державний педагогічний університет,
кафедра професійної педагогіки і методики трудового
навчання, Міністерство освіти і науки України, м.Бердянськ.
Захист відбудеться 10 жовтня 2006 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
З цією дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ _1__ “ вересня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми дослідження. Освіта завжди виступала основним показником рівня розвитку суспільства, а її зміст відображав педагогічно-інтерпретований досвід людства, накопичений за весь час його існування. Будь-які зміни у суспільному розвитку впливають на зміни в освіті.
На сучасному етапі процеси реформування, які активно відбуваються у державі, перехід від індустріального суспільства до інформаційного, закономірно призводять до перегляду традиційних тенденцій в системі освіти. Відображенням цього є оновлений зміст багатьох навчальних предметів та відповідна переорієнтація основних принципів навчання.
Шкільний предмет „Трудове навчання” є однією зі складових галузі „Технологія”, яка входить до нового Базового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів. Нові підходи до змістового наповнення предмета спричинили перегляд традиційних систем трудового навчання на проектно-технологічну, яка передбачає реалізацію особистісно-орієнтованого підходу у навчанні учнів. Вона спрямована на індивідуально-творчий розвиток кожного учня, оскільки під час роботи над проектом кожна дитина має змогу проявити свої індивідуальні здібності. Саме в таких умовах самостійна робота учнів виступає визначальним чинником їх навчальної діяльності та творчих здобутків.
Для успішної реалізації нових програм з трудового навчання вчитель відповідно повинен мати високий рівень спеціальної фахової та методичної підготовки, постійно удосконалювати свою педагогічну майстерність. Без цього педагог не зможе допомогти учневі розвинути його творчий потенціал.
Роль вчителя в контексті нових підходів до змісту трудового навчання полягає у створенні умов, за яких учень може самовиразитися, визначити оптимальну освітню і життєву позицію. Саме від учителя, його вмілої та майстерної організації навчального процесу залежить результат навчання – інтерес учнів до предмета, бажання плідно й творчо працювати на кожному уроці, швидке опанування всього програмного матеріалу, досягнення високих результатів, прагнення займатися різними видами художніх ремесел як на уроках, так і у вільний час.
Сучасні програми з трудового навчання вимагають, щоб учитель володів не тільки різними видами художніх ремесел, але й умів організовувати та керувати самостійною роботою учнів на уроках та в позанавчальній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підготовка майбутніх учителів обслуговуючої праці до організації самостійної роботи учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок