Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МИСТЕЦЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ СЕРЕДИНИ ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: структурування, методологія, художні позиції

МИСТЕЦЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ СЕРЕДИНИ ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: структурування, методологія, художні позиції

Назва:
МИСТЕЦЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ СЕРЕДИНИ ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: структурування, методологія, художні позиції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,44 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Міністерство освіти і науки України
Львівська національна академія мистецтв
На правах рукопису
УДК 7.072.2:37 „18/19”
ШМАГАЛО РОСТИСЛАВ ТАРАСОВИЧ
МИСТЕЦЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ
СЕРЕДИНИ ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ:
структурування, методологія, художні позиції
спеціальність 17.00.06 – декоративне і прикладне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Львів – 2005
Дисертацією є монографія
Роботу виконано у Львівській національній академії мистецтв
Міністерство освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
провідний науковий співробітник
Інституту Українознавства
Захарчук-Чугай Раїса Володимирівна
доктор мистецтвознавства,
головний науковий співробітник інституту мистецтвознавства Російської Федерації
Коваленко Георгій Федорович
доктор технічних наук, ректор Інституту дизайну та декоративно-прикладного мистецтва ім. М.Бойчука
Яковлєв Микола Іванович
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, ...................... фольклористики та етнології
ім. М.Т.Рильського НАН України
Захист відбудеться 16 лютого 2006 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради
Д 35.103.01 у Львівській національній академії мистецтв за адресою: 79011, м.Львів-11, вул. Кубійовича, 38.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівської національної академії мистецтв (79011, м. Львів-11, вул.Кубійовича, 38).
Автореферат розісланий “21” листопада 2005 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства Кусько Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Чільним завданням сучасної мистецтвознавчої науки є критичне осмислення історичної спадщини мистецької освіти та її культурної і соціальної цінності. Вирішення такого завдання послужить базовою передумовою для створення моделі соціальних змін та реформ у сучасній мистецькоосвітній галузі.
На жаль, доводиться відзначити, що в українському мистецтво-знавстві на сьогодні не існує узагальнюючих праць цієї тематики. Не існує також відтвореної картини функціонування систем мистецької, зокрема, художньо-промислової освіти в Україні, її структур. Автор виявив близько 400 мистецьких навчальних закладів різного типу, які діяли в Україні з середини ХІХ – до середини ХХ ст. Діяльність значної частини цих закладів не була досліджена та оцінена, а їх досвід не став надбанням мистецької освіти України.
Сучасні проблеми мистецької освіти значною мірою ідентичні з тими, які вирішувались у кінці ХІХ – на початку ХХ ст. У той час під дією кардинальної перебудови суспільного виробництва та переходу його на промислові рейки, традиційне мистецтво не лише народне, але й акаде-мічне переживало глибокі, часто суперечливі зміни.
Мистецька освіта виявилася тоді в центрі епохальних змін: на ній сконцентрувалися прогресивні ідеї, реалізація яких не могла бути здійснена раптово, простяглася на велику перспективу, на покоління фахівців, до того ж якісно іншої, нової підготовки і розуміння суспільної функції художньої творчості. Слід підкреслити, що саме тоді, покликана вимогам часу, утвердилася і мистецтвознавча наука з її субдисциплінами – історією, теорією і критикою, чи радше, практикою, що базувалася на практичних оцінках досвіду. Думається, що з причин грандіозності завдань і невідкладності їх розв’язання тодішнє мистецтвознавство не могло автономізувати мистецьку освіту в окрему субдисципліну, залишивши її у міждисциплінарному просторі. Причиною послужило й історичне структурування мистецької освіти як галузі мистецької діяльності з глибоко закоренілими традиційними поглядами на роль мистецтва в суспільстві та його межі. Потрібен був час на визрівання цієї субдисципліни в лоні мистецтвознавчої науки. І все ж мистецькоосвітні процеси набули нової ваги і в міжнародних культурних зв’язках кінця ХІХ – початку ХХ ст. На сьогодні практично не існує наукових праць, у яких би цілеспрямовано висвітлювалися проблеми міжнародних мистецько-педагогічних взаємин.
У зв’язку з цим звернення до забутого організаційно-педагогічного і творчого досвіду, що мав місце в Україні, не тільки доцільне, але і в край необхідне для вдосконалення мистецької освіти в сучасних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: МИСТЕЦЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ СЕРЕДИНИ ХІХ – СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: структурування, методологія, художні позиції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок