Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародна співпраця бібліотек на базі комп

Міжнародна співпраця бібліотек на базі комп

Назва:
Міжнародна співпраця бібліотек на базі комп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
Серхан Ахмед Алі Аль Тавалбех
УДК 021.64+621.39(043)
Міжнародна співпраця бібліотек на базі комп'ютерних технологій:
сучасний стан та перспективи
07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, доцент Філіппова Людмила Яківна, Харківська державна академія культури, професор кафедри інформаційно-документних систем, декан факультету документознавства та інформаційної діяльності
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Чачко Ада Семенівна, Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри педагогіки і психології кандидат педагогічних наук, Шевченко Ірина Олександрівна, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, доцент кафедри бібліотекознавства та інноваційних технологій
Провідна установа: Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського
НАН України.
 
Захист відбудеться “ 4 ” жовтня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.807.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Харківській державній академії культури за адресою: м. Харків-3, Бурсацький узвіз, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі бібліотеки Харківської державної академії культури за адресою: м. Харків-3, Бурсацький узвіз, 4.
Автореферат розісланий “ 3 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук Соляник А.А.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Найважливішою тенденцією сучасного світового бібліотечного співтовариства є активний розвиток бібліотечних комп'ютерних мереж і на їх основі – корпорацій і об'єднань. Зарубіжні бібліотеки нині демонструють приклад організації нових форм бібліотечної кооперації як на національному, так і на транснаціональному рівнях. Розвиток міжнародного інформаційного співробітництва є об'єктивною закономірністю, що відбиває особливості сучасного соціально-економічного розвитку у світі: інтеграцію, міжнародну спеціалізацію і кооперацію.
На шляху входження суспільства в інформаційну еру існують загальновизнані у світі орієнтири, які містять такі важливі для даного дослідження положення:
·
необхідність впровадження комп'ютерних і телекомунікаційних технологій у всі сфери суспільного життя, зокрема в інформаційно-бібліотечну сферу;
·
необхідність розвитку на цій основі регіональної, національної і міжнародної інформаційної взаємодії, зокрема міжнародного бібліотечного співробітництва і кооперації.
З кінця 1990-х років у зарубіжних та українських фахових виданнях виникає все більше публікацій, які свідчать, що бібліотекарі активно включилися в процеси бібліотечної автоматизації та побудови комп'ютерних бібліотечних систем і мереж. Вони опановують телекомунікаційне середовище Інтернет, можливості об'єднання бібліотек у мережі; інтеграції та кооперації з метою підвищення ефективності, які плідно працюють в цій багатоаспектній проблематиці: А.Г. Бровкіна, Т.В. Добко, Л.А.Дубровіної, А.И.Земскова, Н.П.Ігумнової, Н.С.Карташова, І.Д.Коров'якової, Л.Й. Костенка, І.Ю. Красильникової, С.Г.Кулешова, Н.М.Кушнаренко, И.А.Мейжис, Т.П.Павлуші, В.С.Пашкової, М.С.Слободяника, Е.Р.Сукіасяна, А.С.Чачко, А.О.Чекмарьова. Особливе значення для розробки дисертаційної проблематики мають праці сучасних фахівців в галузі бібліотечної автоматизації та комп'ютерізації: Ф.С.Воройського, М.Лалемана, В.В.Попова, М.І.Сенченка, К.В. Тараканова, В.Я.Цвєткова, В.П.Цимбала, Я.Л. Шрайберга, Л.Я. Філіппової. Розкриттю й висвітленню багатоаспектної проблематики дисертації сприяло залучення численних доповідей на міжнародних конференціях “Бібліотеки та асоціації у світі, що змінюється: нові технології та нові форми співпраці” (1996 – 2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Міжнародна співпраця бібліотек на базі комп

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок