Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> "ТВОРИ" ІВАНА ДНІПРОВСЬКОГО ЯК ЦИКЛИ ІМПРЕСІОНІСТИЧНОЇ ПРОЗИ

"ТВОРИ" ІВАНА ДНІПРОВСЬКОГО ЯК ЦИКЛИ ІМПРЕСІОНІСТИЧНОЇ ПРОЗИ

Назва:
"ТВОРИ" ІВАНА ДНІПРОВСЬКОГО ЯК ЦИКЛИ ІМПРЕСІОНІСТИЧНОЇ ПРОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
На правах рукопису
УДК 821.161.2-3
ЯВТУШЕНКО ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ
"ТВОРИ" ІВАНА ДНІПРОВСЬКОГО
ЯК ЦИКЛИ ІМПРЕСІОНІСТИЧНОЇ ПРОЗИ
Спеціальність 10.01.01.- українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії української літератури Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України..
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Михайлин Ігор Леонідович,
Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри журналістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук,
провідний науковий співробітник
Штонь Григорій Максимович,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка,
НАН України
кандидат філологічних наук,
Мельников Ростислав Володимирович,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
доцент кафедри української та зарубіжної літератури
Провідна установа: Дніпропетровський державний університет,
кафедра української літератури
Захист відбудеться "27" вересня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 64.051.07 при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий " 26 " серпня 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Муромцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Прозова творчість І. Дніпровського ще й досі лишається однією з "білих плям" в історії української літератури, відомою лише вузькому колу фахівців. Між тим, на наш погляд, вона є визначним явищем літературного процесу 1920-х – початку 1930-х років.
Цей автор увібрав у свою творчість усі суперечності доби, усю багату стильову палітру літератури, що з’явилася на рубежі століть. Літературний процес в Україні 1910-х – початку 1930-х років характеризується художнім багатством, розмаїттям стильових течій і напрямів, їхнім синтезом та паралельним співіснуванням. У цей час на літературний розвиток в Україні величезний вплив справив художній досвід М. Коцюбинського. Можливо, це було однією з причин домінування в українській літературі лірико-імпресіоністичного стилю, який органічно поєднувався з іншими стилями, зокрема з неоромантизмом, натуралізмом та символізмом.
Особливо голосно імпресіонізм прозвучав у творчому доробку таких письменників, як М. Коцюбинський, С. Васильченко, Г. Михайличенко, Г. Косинка, А. Головко, М. Хвильовий, М. Івченко. Як правило, доробок цих письменників інтенсивно досліджується науковцями, у коло наукової зацікавленості яких потрапив імпресіонізм. Звертає на себе увагу, однак, відсутність у цьому ряду І. Дніпровського, творчість якого послідовно оминають фахівці. Тимчасом, на нашу думку, без його оповідань та повістей картина українського імпресіонізму виглядає неповною, а багато творчих проблем не до кінця з’ясованими.
У тому, що дослідники імпресіонізму "загубили" І.Дніпровського, є свої причини. Перша з них полягає в тому, що цей автор мав широкий діапазон вияву свого таланту; розпочавши як поет, видавши кілька книжок лірики й поем, серед яких найкращими є "Донбас" (1922), "Плуг" (1924), "Співучі яруги" (1924), він перейшов до драматургії, де теж залишив яскраві твори, серед яких вершиною є "Яблуневий полон" (1926); до прози (а саме вона є головним тереном для вияву імпресіонізму, як, скажімо, драма – для експресіонізму) І. Дніпровський звернувся в останню чергу, вже маючи славу відомого драматурга. І сталася цілком зрозуміла річ: драматург затінив прозаїка. Творчість І. Дніпровського, безумовно, визначне художнє явище, вписане в історію української літератури, але в наявних дослідженнях йому відшукане місце серед драматургів. Про це писали О. Білецький, Я. Савченко, Й. Кисельов, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: "ТВОРИ" ІВАНА ДНІПРОВСЬКОГО ЯК ЦИКЛИ ІМПРЕСІОНІСТИЧНОЇ ПРОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок