Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛЕЦИТИНУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛЕЦИТИНУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛЕЦИТИНУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СЕДЛЕЦЬКА Алла Олександрівна
УДК 616.314.17-008.1-083:615.38
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛЕЦИТИНУ В
КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО
ПАРОДОНТИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України та в Інституті стоматології АМН України, м. Одеса.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, член-кор. АМН України,
Косенко Костянтин Миколайович, Інститут стоматології
АМН України, директор
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Куцевляк Валентина Федорівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри терапевтичної та дитячої стоматології
- доктор медичних наук, професор Політун Антоніна Михайлівна,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ
України, професор кафедри терапевтичної стомато-логії
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Захист відбудеться "21" березня 2005 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11).
Автореферат розісланий "19" лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Генералізований пародонтит (ГП) є найпоши-ре-нішим серед захворювань пародонта, і його лікування завдає значні труднощі у зв’язку із багатьма можливими етіопатогенетичними місцевими і загальними ендо-ген-ними та екзогенними факторами, що обумовлюють різні клінічні прояви та пере-біг захворювання. Тому комплексна терапія генералізованого пародонтиту повинна бути диференційованою в залежності від ступеня розвитку і характеру пере-бігу захворювання, віку, статі, наявності супутньої патології, умов мешкан-ня і харчування [Білоклицька Г.Ф., 1996; Вишняк Г.Н., 1999; Данилевский Н.Ф., Борисенко А.В., 2000; Мащенко И.С., 2003; Самойленко А.В., 2003].
Останнім часом спостерігаються зміни структури населення країн Європи, а саме зріст кількості літніх людей, що потребує перегляду програм профі-лактики і надання стоматологічної допомоги цієї категорії населення. На жаль, у вітчизняній літературі існують поодинокі наукові праці щодо пошире-но-сті й особливостей перебігу та лікування генералізованого пародонтиту в осіб похилого віку [Мазур И.П., Поворознюк В.В., 20002].
Відомо, що на стан тканин пародонта істотно впливає загальний стан здоровя людини [Горбачева И.А. с соавт., 2001]. І це особливо стосується літніх людей, в яких на фоні фізіологічного процесу старіння прогресують хронічні захворювання, такі як гіпертонічна хвороба, атеросклероз судин, остеохондроз та ін. В останні роки визначено взаємозв’язок між пародонтитом і атеросклерозом [Cutler C.W. et al., 1999; Mastragelopulos N. et al., 2001], які виділені в групу вільнорадикальної патології [Бобырев В.Н., 1990].
В останні десятиріччя особлива увага дослідників була спрямована на вивчен--ня порушень ліпідного обміну в хворих на генералізований пародонтит [Лєснухіна Г.Л., 2000; Герелюк В.І., 2001]. Встановлена роль перекисного окислен-ня ліпідів (ПОЛ) у патогенезі пародонтиту [Воскресенский О.Н., Ткаченко Е.К., 1991; Дунязіна Т.М., 1994; Білоклицька Г.Ф., 1996; Тарасенко Л.М., Петрушанко Т.А., 1999; Chapple I.L.C., 1997], що є причиною ушкоджен-ня і деструктурізації клітинних мембран унаслідок гідролізу фосфоліпідів під дією активованої фосфоліпази А2 [Владимиров Ю.А., 1989; Зубачик В.М., 1999; Перова Г.І., 2002].
Представляють значний інтерес дослідження пародонтопротекторних ефек-тів препаратів на основі есенціальних фосфоліпідів, мембраностабілізуюча дія яких досягається шляхом безпосереднього вбудовування молекул фосфо-ліпідів у структуру ушкоджених мембран, заміщення дефектів і відновлення порушеної бар’єрної функції і цілісності подвійного ліпідного шару клітинних мембран [Гордиенко А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛЕЦИТИНУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок