Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стійкість підземних виробок у структурно-неоднорідному породному масиві з випадково розподіленими властивостями

Стійкість підземних виробок у структурно-неоднорідному породному масиві з випадково розподіленими властивостями

Назва:
Стійкість підземних виробок у структурно-неоднорідному породному масиві з випадково розподіленими властивостями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,76 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Сдвижкова Олена Олександрівна
УДК [622.261 –112.3:622.281]:519.25
Стійкість підземних виробок у структурно-неоднорідному породному масиві з випадково розподіленими властивостями
Спеціальність 05.15.09. – "Механіка ґрунтів та гірських порід"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики
Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Новікова Людмила Василівна
завідувачка кафедри вищої математики
Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Усаченко Борис Миронович, завідувач відділу механіки гірських порід Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ)
доктор технічних наук, професор Соболєв Валерій Вікторович, професор кафедри будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ)
 
доктор технічних наук, с.н.с. Петренко Володимир Дмитрович, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри тунелів, основ і фундаментів Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту Міністерства транспорту України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа - Криворізький технічний університет, кафедра гірничого, промислового та цивільного будівництва, Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “_27_” червня_ 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого
університету Міністерства освіти і науки України
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “_25_” __травня__ 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В.Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Незалежність України і перехід до ринкової економіки визначили стратегічний напрямок розвитку вітчизняного промислового комплексу орієнтованого на власну паливно-енергетичну базу. Вугілля – основний енергоносій, що в достатній кількості є наявним на території нашої держави. На сьогодні відзначені стабілізація та певне зростання його видобутку. Подальша динаміка цього процесу намічена програмою “Вугілля України”, прийнятою в 2001 р.
Інтенсивний вуглевидобуток, безпека праці робітників, можливість найбільш раціонального використання вже порушеної частини підземного масиву неможливі без створення умов для стійкого стану поверхонь, оголених гірничими роботами. На сучасному етапі гірничого виробництва розробка родовищ корисних копалин здійснюється в складних гірничо-геологічних умовах (великі глибини розробки, структурно-геологічні порушення породних масивів тощо). За таких обставин все ускладнюються прогноз проявів гірського тиску і підтримка виробок у стійкому стані.
Розвинуті на цей час аналітичні і чисельні методи оцінки стану породного масиву в основному спрямовані на виявлення детермінованих геомеханічних закономірностей і не враховують складного стохастичного характеру функціонування підземної споруди в неоднорідному структурно-порушеному середовищі. Це знижує надійність та економічність проектування і експлуатації гірничих виробок. Разом з тим гірничовидобувні підприємства працюють в умовах ринкових відносин, коли експлуатаційні витрати безпосередньо позначаються на собівартості продукції і рентабельності. Таким чином, дослідження, спрямовані на вирішення проблеми підтримки виробок у стійкому стані і підвищення надійності їх проектування, є актуальними і мають важливе народногосподарське значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Стійкість підземних виробок у структурно-неоднорідному породному масиві з випадково розподіленими властивостями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок