Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СВІРІДОВА НАТАЛІЯ ДМИТРІВНА
УДК 658.27
УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 08.06.01 – Економіка підприємства і організація виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Дисертацію виконано у Східноукраїнському національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент Бачевський Борис Євстафійович,
Східноукраїнський національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Кліяненко Борис Терентійович, Луганська філія Інституту економіко-правових досліджень НАН України, директор (м. Луганськ);
кандидат економічних наук Липницький Денис Володимирович, ТОВ "Донбаскераміка", заступник директора з економіки (м. Донецьк).
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки і менеджменту (м.Харків).
Захист відбудеться 21 грудня 2000 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті за адресою: 91034, Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Східноукраїнського національного університету за адресою: 91034, Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 20 листопада 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стабілізація економіки України в умовах ринкових відносин, а тим більше її розвиток, можливі тільки при умові кардинального оновлення основних засобів підприємств промисловості і, в першу чергу, машинобудування. Необхідно не просто оновити парк машин, але й змінити його технологічну і вікову структуру, змінити пріоритети розвитку, забезпечити спільність з технологіями промислово розвинених країн, з світовими вимогами до сертифікації і стандартизації.
Науково обґрунтоване організаційно-економічне регулювання оновлення основних засобів підприємства є основою переходу економіки на новий рівень, який забезпечує підвищення якості вітчизняної продукції і її конкурентоспроможності на світовому ринку. Це потребує нового підходу до процесів оновлення технічної бази підприємств. Існуючі теоретичні й методичні розробки з цього питання не відповідають вимогам ринкової економіки, а нові рекомендації для практичного застосування на рівні підприємств відсутні. Крім того, відсутність єдності трактування поняття "оновлення" та його напрямків в сучасних умовах господарювання обумовила необхідність проведення його теоретичного аналізу .
Питанням економічного аналізу, планування та управління процесами оновлення присвячена значна кількість робіт, більшість з яких орієнтовано на централізоване управління на рівні галузі. Однак праці багатьох авторів, що присвячені вивченню дії економічних законів у галузі оновлення основних виробничих фондів, дають добру теоретичну базу як для розробки методичного забезпечення оновлення на рівні підприємства, так і для створення економічного механізму управління відтворюючими процесами в цілому з боку держави.
Таким чином, різноманітність і складність змін, що відбуваються, відсутність відповідної теоретичної та методичної бази, яка б ураховувала нові умови господарювання у сфері економіки оновлення продукції, технології та основних засобів вимагає теоретичних досліджень й створення гнучкої методичної бази, з урахуванням змін законодавства, для практичного застосування на діючих підприємствах. Це обумовило вибір теми дисертаційної роботі, її актуальність та значущість для розвитку теорії та практики економічного регулювання, планування й управління процесами оновлення виробничої бази підприємств.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відповідності з завданням госпрозрахункової теми кафедри економіки підприємства Східноукраїнського національного університету № І–096–95 “Урахування вимог ринку до формування прогресивного парку машин підприємств при переході до виробництва нових типів і моделей рейкового транспорту” (1995-1996 роки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок