Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОЗДОРОВЧОГО ТРЕНУВАННЯ СТУДЕНТІВ З НИЗЬКИМ РІВНЕМ СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ’Я

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОЗДОРОВЧОГО ТРЕНУВАННЯ СТУДЕНТІВ З НИЗЬКИМ РІВНЕМ СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ’Я

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОЗДОРОВЧОГО ТРЕНУВАННЯ СТУДЕНТІВ З НИЗЬКИМ РІВНЕМ СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ
ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ПИЛЬНЕНЬКИЙ Володимир Володимирович
УДК: 796.015.59:378.17
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ
ОЗДОРОВЧОГО ТРЕНУВАННЯ СТУДЕНТІВ
З НИЗЬКИМ РІВНЕМ СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ’Я
24.00.02 –фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії і методики фізичного виховання Львівського державного інституту фізичної культури Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Леонова Валентина Авксентіївна,
Вінницький державний аграрний університет,
доцент кафедри фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри фізичної реабілітації;
кандидат педагогічних наук, професор
Канішевський Станіслав Михайлович,
Київський національний університет
будівництва та архітектури,
завідувач кафедри фізичного виховання і спорту.
Провідна установа - Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра теоретичних основ
фізичного виховання, Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться 19 травня 2006 року о 13 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К .829.01 у Львівському державному інституті фізичної культури за адресою вул. Костюшка, 11, м. Львів, 79000.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (вул. Костюшка, 11, м. Львів, 79000).
Автореферат розіслано __ ______ 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Сьогодні відбувається активний пошук нових форм і методів фізичного виховання, які б сприяли підвищенню якості підготовки майбутніх фахівців у вищих навчальних закладах. Проте аналіз спеціальної літератури (А.І. Драчук, 2001; О.В. Дрозд, 1999; Л.П. Сущенко, 2005 та ін.) показує, що методи, які застосовуються в організації фізичного виховання у вищих навчальних закладах, недостатньо ефективні для забезпечення належного рівня фізичної підготовленості студентів. За останні десять років методика проведення навчальних занять у вищих навчальних закладах особливо не змінилася, її ефективність відносно низька, що не відповідає сучасним вимогам вищої школи (С.М. Канішевський, 2002; Т.Ю. Круцевич, 2003; Р.Т. Раєвський, 2003).
Рівень фізичного виховання у вищій школі не сприяє ефективному зменшенню дефіциту рухової активності студентів, що є однією з причин різного роду відхилень у їхньому здоров’ї. Встановлено, що впродовж терміну навчання у вищих навчальних закладах чисельність підготовчої і спеціальної медичних груп зростає від 5,36 % на першому курсі і до 14,46на четвертому курсі (І.Р. Боднар, ; А.І. Драчук, 2001; В.А. Леонова, 1987).
Ряд досліджень (В.И. Мазуркевич, Е.П. Артеньев, 1990; А.В. Домашенко, 2003; Б.М. Шиян, 2004) показав, що збільшити ці резерви дозволяє оптимальне і регулярне фізичне навантаження. Однак науково-методичні рекомендації недостатньо зорієнтовані на всебічний фізичний розвиток і фізичну підготовленість. Більшість програм оздоровчих занять мають за основу якийсь один вид рухової активності й спрямовані на переважний розвиток однієї-двох фізичних якостей. Фундаментальні праці із проблеми оздоровчого тренування здебільшого суперечливі, оскільки дослідження провадилися з різними групами населення і за короткий термін. Рекомендовані параметри фізичного навантаження (від 6 до 100 хвилин на день при максимальному споживанні кисню від 45 до 85потребують значної корекції (К.Ю. Ажицький, 1989; Л.Н. Нифонтова, 1993; С.Г. Терещенко, С.Г. Гаврилов, В.Н. Носов, 1987 та ін.).
Наведені факти свідчать, що методика проведення та організації занять у вищих навчальних закладах потребує вдосконалення, розробки і наукового обґрунтування шляхів підвищення якості викладання фізичного виховання, спрямованого на покращення здоров’я студентів (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОЗДОРОВЧОГО ТРЕНУВАННЯ СТУДЕНТІВ З НИЗЬКИМ РІВНЕМ СОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок