Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ДИСЛІПОПРОТЕЇНЕМІЇ ТА РІВЕНЬ ЛЕПТИНУ КРОВІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ З РІЗНОЮ МАСОЮ ТІЛА

ДИСЛІПОПРОТЕЇНЕМІЇ ТА РІВЕНЬ ЛЕПТИНУ КРОВІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ З РІЗНОЮ МАСОЮ ТІЛА / сторінка 2

Назва:
ДИСЛІПОПРОТЕЇНЕМІЇ ТА РІВЕНЬ ЛЕПТИНУ КРОВІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ З РІЗНОЮ МАСОЮ ТІЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
М., 2002]. Незважаючи на велику кількість досліджень, механізми формування ожиріння і цукрового діабету 2 типу залишаються до кінця не вивченими.
В останні роки велика увага дослідників приділяється вивченню біологічно активних пептидів, що виробляються жировою тканиною, серед яких одним із основних є лептин. Відомо, що як дефіцит лептину, так і резистентність тканин до дії лептину пов'язані із збільшенням маси тіла [Van Dielen F.M. et al., 2002; Kershaw E.E. et al., 2004]. З’явились повідомлення про зв'язок лептину з інсулінорезистентністю. Припускають, що гіперлептинемія може бути одним із компонентів метаболічного синдрому [Sandhofer A. et al., 2003]. Встановлено, що лептин грає важливу роль в регулюванні вуглеводного та жирового обмінів [Frьhbeck G. et al., 2000]. Водночас отримані дані, що гіперлептинемія є незалежним фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань [Wallace A.M. et al., 2001; Wolk R., 2004].
Разом з тим, літературні дані про стан ліпідного обміну, вміст аполіпопротеїнів та лептину в хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла суперечливі. Таким чином, наведені вище дані свідчать про доцільність вивчення стану ліпопротеїнового обміну та вмісту лептину у хворих на цукровий діабет та осіб з ожирінням для своєчасної діагностики і медикаментозної корекції чинників ризику розвитку ССЗ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота проводилась в межах виконання наукової теми “Вивчення вираженості деяких факторів ризику серцево-судинної патології у хворих на цукровий діабет 2 типу та на метаболічний синдром” (номер Державної реєстрації 0103U000590).
Мета дослідження: вивчити показники ліпопротеїнового обміну та рівень лептину крові у хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла і в осіб з метаболічним синдромом для поліпшення прогнозування ризику розвитку серцево-судинних захворювань у цих пацієнтів та оптимізації гіполіпідемічної терапії.
Завдання дослідження:
1. Вивчити вміст ліпідів і аполіпопротеїнів в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла і в осіб з ожирінням.
2. Визначити вміст лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу з ожирінням та нормальною масою тіла і в осіб з ожирінням, що не хворіють на діабет.
3. Вивчити вміст аполіпопротеїнів і лептину в сироватці крові хворих на метаболічний синдром.
4. Оцінити взаємозв'язок між рівнями ліпідів, аполіпопротеїнів, лептину в сироватці крові осіб, що хворіють і не хворіють на цукровий діабет 2 типу, з різною масою тіла і хворих на метаболічний синдром.
5. Дослідити вплив гіполіпідемічної терапії (симвастатину) на показники ліпідного і аполіпопротеїнового обміну та рівень лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу.
Об’єкт дослідження – ліпідний обмін у хворих на цукровий діабет 2 типу та метаболічний синдром.
Предмет дослідження – показники ліпідного профілю, вміст аполіпопротеїнів, лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу.
Методи дослідження: антропометричні, біохімічні, імуноферментні, статистичні.
Наукова новизна одержаних результатів. В дисертаційній роботі вперше проведено комплексне дослідження вмісту ліпідів, аполіпопротеїнів та лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла та в осіб з метаболічним синдромом.
Вперше встановлено, що підвищення вмісту аполіпопротеїну В в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу пов’язане з наявністю надлишкової маси тіла.
Одержано нові дані про те, що гіперлептинемія, яка спостерігається в осіб з метаболічним синдромом, обумовлена саме наявністю ожиріння і не пов'язана з порушеннями вуглеводного обміну.
Вперше виявлено, що призначення симвастатину викликає зниження рівня лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет 2 типу, що, можливо, сприяє позитивному впливу симвастатину на зниження ризику серцево-судинних захворювань у пацієнтів з цукровим діабетом.
Практичне значення одержаних результатів. Отримані результати свідчать про високу частоту порушень ліпідного обміну у хворих на цукровий діабет 2 типу та в осіб з ожирінням.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ДИСЛІПОПРОТЕЇНЕМІЇ ТА РІВЕНЬ ЛЕПТИНУ КРОВІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ З РІЗНОЮ МАСОЮ ТІЛА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок