Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ АРБУСКУЛЯРНИХ МІКОРИЗНИХ ГРИБІВ У ФІТОРЕМЕДІАЦІЇ ГРУНТІВ ВІД РАДІОНУКЛІДІВ

ВИКОРИСТАННЯ АРБУСКУЛЯРНИХ МІКОРИЗНИХ ГРИБІВ У ФІТОРЕМЕДІАЦІЇ ГРУНТІВ ВІД РАДІОНУКЛІДІВ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ АРБУСКУЛЯРНИХ МІКОРИЗНИХ ГРИБІВ У ФІТОРЕМЕДІАЦІЇ ГРУНТІВ ВІД РАДІОНУКЛІДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
КРІПКА ГАННА ВОЛОДИМИРІВНА
 
УДК 581.17; 581.557.24

ВИКОРИСТАННЯ АРБУСКУЛЯРНИХ МІКОРИЗНИХ ГРИБІВ У
ФІТОРЕМЕДІАЦІЇ ГРУНТІВ ВІД РАДІОНУКЛІДІВ
03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
Науковий керівник: академік НАН України
доктор біологічних наук, професор,
Гродзинський Дмитро Михайлович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
НАН України,
завідувач відділу біофізики та радіобіології
кандидат біологічних наук,
Сорочинський Борис Володимирович,
Український інститут експертизи сортів рослин,
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Горовий Леонтій Федорович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
НАН України, завідувач лабораторією клітинної
біології та біотехнології грибів

кандидат біологічних наук,
Гуральчук Жанна Захарівна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу
фізіології живлення рослин
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України.
Захист дисертації відбудеться ” 24 ”листопада 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий ”21 ” жовтня 2005 р.
 
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук |
 
О.А. Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Ремедіація довкілля, що забруднене важкими металами, радіонуклідами та іншими полютантами, є одним з напрямків прикладної біотехнології. Cуттєвим доповненням до вже відомих технологій ремедіації навколишнього середовища стало використання різноманітних рослинних технологій. Перевага рослинних технологій обумовлена можливістю вилучати рослини із забруднених місць, переробляти їх та захоронювати вилучені токсиканти шляхом вже відомих технологічних прийомів. Рослинні технології для оздоровлення навколишнього середовища отримали загальну назву фіторемедіація [Salt, 1995]. Технологія фіторемедіації базується на здатності окремих видів рослин накопичувати у великій кількості певні хімічні елементи.
Ефективність самої фіторемедіації як прикладної біотехнології значною мірою визначається вирішенням двох питань – використанням рослин з великою біомасою (як правило, це культурні рослини для яких вже добре відомі агротехнічні умови їх культивування) та шляхом активного впливу на процеси поглинання полютантів в ризосфері з метою збільшення кількості їх біодоступних форм. Використання класичних агрохімічних прийомів не завжди дає бажаний ефект. Проведення хімічних обробок може суттєво вплинути на показники родючості грунту, до того ж, вартість такої обробки досить велика.
Очевидно, що подальше підвищення ефективності технології фіторемедіації може бути отримане за допомогою сучасної біотехнології, що дозволяє отримувати рослини, трансгенні за тією, чи іншою ознакою. Інший підхід, що його може запропонувати енвайроментальна біотехнологія, підвищення акумулюючої здатності рослин шляхом їх передпосівної інокуляції різноманітними біопрепаратами, що виготовлені на основі арбускулярних мікоризних грибів (АМ).
АМ гриби є неодмінною складовою ризосфер переважної більшості трав’янистих рослин. Ці гриби, що утворюють тісний симбіотичний контакт з кореневою системою рослин та живляться за рахунок їх метаболітів, створюють безпосередній контакт між поверхнею коренів та частинками грунту і додатково забезпечують великий потік мікроелементів, що надходять в рослину з грунту [Del Val, 1999].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ АРБУСКУЛЯРНИХ МІКОРИЗНИХ ГРИБІВ У ФІТОРЕМЕДІАЦІЇ ГРУНТІВ ВІД РАДІОНУКЛІДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок