Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИДАВНИЧА СПРАВА В КИЄВІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

ВИДАВНИЧА СПРАВА В КИЄВІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
ВИДАВНИЧА СПРАВА В КИЄВІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПЕТРОВ Сергій Степанович
УДК 655.41 (09) (477)
ВИДАВНИЧА СПРАВА В КИЄВІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Спеціальність 10. 01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Тимошик Микола Степанович,
Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри видавничої справи та редагування
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
Черняков Борис Івановия,
Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шавченка, професор
кафедри теорії масової комунікації
кандидат історичних наук, доцент
Ковальчук Галина Іванівна,
Національна бібліотека України імені
В. І. Вернадського, завідувач відділом
стародруків та рідкісних видань
Провідна установа Українська академія друкарства (м. Львів).
(Міністерство освіти і науки України).
Захист дисертації відбудеться “12” січня 2005 р. о 14 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені
М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “10” грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук Н. М. СИДОРЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вивчення історії розвитку культури має надзвичайно важливе значення для незалежної України, для розвитку громадянської свідомості, визначення та ствердження її національних ідеалів. Важливим складником історії культури є історія друкарської справи та книговидання.
Книговидання – важлива галузь людської діяльності. Вона забезпечує закріплення та передачу інформації в часі та просторі у вигляді текстового й ілюстративного матеріалу, що є найпоширенішим засобом у цій галузі на наш час. Відповідно до загальної теорії комунікацій, книга залишається найважливішою формою існування й розповсюдження інформації, способом організації твору індивідуальної свідомості в знакову систему для сприйняття її суспільною свідомістю. Книжкове виробництво, як галузь економіки суспільства і як важлива сфера його духовного зростання, постійно поповнює його інтелектуальний потенціал новою інформацією та закріплює накопичені знання як духовну спадщину, соціальний досвід людства.
Вивчення тенденцій розвитку книги та книговидання в Україні в окремі періоди її історії, впливу книги на розвиток свідомості та інтелектуального рівня суспільства, на практичне життя є важливим завданням дослідників. Особливий інтерес викликає період 1861 – 1917 років. У цей період друкарство і видавнича справа розвивалися за умов швидкого поширення в Російській імперії нових засобів виробництва, зростання рівня освіти, загальної культури, науки. Такий досвід має серйозне теоретичне і практичне значення в умовах сучасної України, яка на новому рівні трансформується у демократичну державу з ринковою економікою. Актуальність теми дослідження полягає в тому, що досвід книговидання в Києві – важливому культурному та соціально-економічному центрі країни – у період стрімкого розвитку виробничих відносин має особливе наукове і практичне значення у період трансформації, що його переживає Україна сьогодні. Актуальність дисертаційного дослідження підсилюється ще й тим, що діяльність окремих приватних, громадських і державних видавництв на сучасному етапі розвитку країни має багато спільних рис з такою діяльністю у минулому. Важливо всебічно дослідити та оцінити із сучасних позицій здобутки вітчизняної видавничої справи, що мали місце в період 1861 – 1917 років, для їх використання в практичній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИДАВНИЧА СПРАВА В КИЄВІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок