Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОПУЛЯЦІЇ ЦЕНОЗОУТВОРЮЮЧИХ ВИДІВ ЗЛАКОВИХ РОСЛИН НА ЗАПЛАВНИХ ЛУКАХ Р. СУЛИ В ЇЇ ВЕРХНІЙ ТА СЕРЕДНІЙ ТЕЧІЇ (СУМСЬКА ОБЛАСТЬ)

ПОПУЛЯЦІЇ ЦЕНОЗОУТВОРЮЮЧИХ ВИДІВ ЗЛАКОВИХ РОСЛИН НА ЗАПЛАВНИХ ЛУКАХ Р. СУЛИ В ЇЇ ВЕРХНІЙ ТА СЕРЕДНІЙ ТЕЧІЇ (СУМСЬКА ОБЛАСТЬ)

Назва:
ПОПУЛЯЦІЇ ЦЕНОЗОУТВОРЮЮЧИХ ВИДІВ ЗЛАКОВИХ РОСЛИН НА ЗАПЛАВНИХ ЛУКАХ Р. СУЛИ В ЇЇ ВЕРХНІЙ ТА СЕРЕДНІЙ ТЕЧІЇ (СУМСЬКА ОБЛАСТЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БОНДАРЄВА
Людмила Миколаївна
УДК 581.526.3
ПОПУЛЯЦІЇ ЦЕНОЗОУТВОРЮЮЧИХ ВИДІВ
ЗЛАКОВИХ РОСЛИН НА ЗАПЛАВНИХ ЛУКАХ Р. СУЛИ
В ЇЇ ВЕРХНІЙ ТА СЕРЕДНІЙ ТЕЧІЇ
(СУМСЬКА ОБЛАСТЬ)
03.00.05 – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ЗЛОБІН ЮЛІАН АНДРІЙОВИЧ
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри ботаніки та фізіології рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ДУБИНА ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
провідний науковий співробітник відділу геоботаніки
кандидат біологічних наук, доцент
КАРПЕНКО ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г. Шевченка,
завідувач кафедри екології та охорони природи
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра ботаніки
Захист відбудеться 25 квітня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Терещенківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28
Автореферат розісланий 21 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Виноградова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лучні екосистеми виконують функцію збереження біорізноманіття, підтримання екологічного балансу великих територій, а заплавні луки завжди вважалися стабілізаторами гідрологічного режиму. Вони можуть виконувати функцію екологічних коридорів у складі екологічної мережі України [Ситник та ін., 2000]. Світова площа лук перевищує 200 млн. га. В Україні цей показник дорівнює близько 2 млн. га, а загальна площа сінокосів та пасовищ станом на 2000-й рік становила 7,84 млн. га. У Сумській області природні кормові угіддя займають 352,9 тисяч га, що становить 14,8 % від площі земель сільськогосподар-ського користування. Із них частка пасовищ складає 56сінокосів – 44Найбільшу господарську цінність мають заплавні луки, біопродукційний потенціал яких дуже високий. Так, луки в заплаві Сули – однієї із найбільших річок Сумської області – можуть давати до 60 – 70 ц/га високоякісного сіна, але через їх нераціональне використання і пасовищну дигресію, практично одержується не більше 10 – 20 ц/га.
Стабільність існування, збереження стійкої продуктивності та динаміка лучних угруповань багато в чому визначаються структурою популяцій видів рослин, які складають травостої. У зв’язку з цим дослідження закономірностей популяційних процесів основних ценозоутворювачів лучних травостоїв за умов різних антропогенних навантажень з метою встановленнях порогів їх стійкості та оптимізації популяційних процесів на луках є актуальною науковою проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота відповідає науковій програмі кафедри ботаніки і фізіології рослин Сумського національного аграрного університету „Закономірності біологічної різноманітності на популяційному рівні організації рослинного покриву”, затвердженої Міністерством аграрної політики України та Науковою Радою з проблем ботаніки і мікології відділення загальної біології НАН України (протокол № 2 від .11.1998 р. і постанова № 114-11-01 від 26.11.2001 р.). Номер державної реєстрації U008740.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи - встановлення структури й особливостей функціонування популяцій ценозоутворюючих видів злакових рослин заплавних лук р. Сули (притоки р. Дніпра) у межах Сумської області. Для реалізації цієї мети були поставлені такі завдання:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОПУЛЯЦІЇ ЦЕНОЗОУТВОРЮЮЧИХ ВИДІВ ЗЛАКОВИХ РОСЛИН НА ЗАПЛАВНИХ ЛУКАХ Р. СУЛИ В ЇЇ ВЕРХНІЙ ТА СЕРЕДНІЙ ТЕЧІЇ (СУМСЬКА ОБЛАСТЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок