Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОГЕОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОЦЕСІВ ПІДТОПЛЕННЯ ҐРУНТІВ (на прикладі Лісостепу Придніпров’я та Київського Полісся)

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОГЕОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОЦЕСІВ ПІДТОПЛЕННЯ ҐРУНТІВ (на прикладі Лісостепу Придніпров’я та Київського Полісся)

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОГЕОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОЦЕСІВ ПІДТОПЛЕННЯ ҐРУНТІВ (на прикладі Лісостепу Придніпров’я та Київського Полісся)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ОНИЩУК ІВАН ІВАНОВИЧ
УДК 550.837
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОГЕОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОЦЕСІВ ПІДТОПЛЕННЯ ҐРУНТІВ
(на прикладі Лісостепу Придніпров’я та Київського Полісся)
04.00.22 – Геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор геологічних наук, професор
Вижва Сергій Андрійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри геофізики
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук, професор Кузьменко Едуард Дмитрович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри техногенної безпеки та геоінформатики, м. Івано-Франківськ.
доктор геолого-мінералогічних наук Орищенко Іван Васильович, Інститут геологічних наук НАН України, провідний науковий співробітник, м. Київ.
Провідна установа: Інститут геофізики імені С.І.Субботіна НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “14” червня 2005 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 026.001.32 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 10 “ травня 2005 р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Одним із найбільш небезпечних природних та техногенних процесів є підтоплення земель, наслідком якого є втрата родючості сільськогосподарських угідь та несучої здатності масивів гірських порід, пошкодження фундаментів споруд та підземних комунікацій, приріст сейсмічної бальності території, активізація гравітаційних процесів, суфозії, техногенного забруднення, зменшення регулюючої здатності зони аерації при повенях та збільшеній кількості опадів. Особливого значення для території України підтоплення набуло після спорудження крупних меліоративних та гідротехнічних систем і, як наслідок, зарегульованості поверхневого стоку, а також дії інших техногенних і природних факторів з ними пов’язаних. Підпір горизонту ґрунтових вод на відстані до десятків кілометрів від водосховищ на р. Дніпро та його притоків в середньому складає від 6 до 10 м. На малих і середніх річках побудовано більше 26,5 тисяч водосховищ і ставків, що також зумовлює середній підпір горизонту ґрунтових вод від 2 до 5 м. В цілому, за останні 40 років регіональний підпір гідрографічної мережі призвів до сталого підвищення рівня ґрунтових вод, в результаті чого створився особливий техногенно-природний режим, зменшився обсяг зони ненасиченої фільтрації.
За останні 15 років загальна площа та кількість міст і селищ із сталими проявами підтоплення в Україні зросли вдвічі. Ним охоплено 541 місто і селище. У підтопленому стані знаходяться 454 сільські населені пункти. В цілому, площі природного та техногенного підтоплення охоплюють близько 70 тис. кв. км або 12 % території України. Процеси підтоплення мають стабільну тенденцію до зростання і розширення, що загрожує їх розповсюдженням на нові площі сільськогосподарських і лісогосподарських угідь та населених пунктів.
В зв’язку з розвитком негативних явищ, пов’язаних з підтопленням земель, гостро постала проблема їх вивчення та моніторингу з метою прогнозування та запобігання негативних наслідків. Досвід багаторічних досліджень, що проведені виробничими та науковими організаціями Держкомгеології України показує, що найбільш інформативними, експресними, економічно доцільними є геофізичні методи. Однак технологія проведення стандартних польових геофізичних досліджень та методика їх інтерпретації вимагають модифікації та значної адаптації до задач вивчення верхньої частини розрізу (ВЧР) та врахування цілого ряду факторів, пов’язаних з геометрією мікроустановок, впливом процесів, що відбуваються у ВЧР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОГЕОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОЦЕСІВ ПІДТОПЛЕННЯ ҐРУНТІВ (на прикладі Лісостепу Придніпров’я та Київського Полісся)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок