Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОтехнічні Характеристики полімерних сонячних колекторів для систем теплопостачання

ТЕПЛОтехнічні Характеристики полімерних сонячних колекторів для систем теплопостачання

Назва:
ТЕПЛОтехнічні Характеристики полімерних сонячних колекторів для систем теплопостачання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеська державна академія холоду
ШЕСТОПАЛОВ КОСТЯНТИН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 662.997
ТЕПЛОтехнічні Характеристики
полімерних сонячних колекторів для систем теплопостачання
Спеціальність 05.14.06 – Технічна теплофізика та
промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Одеській державній академії холоду Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор кафедри
технічної термодинаміки Одеської державної
академії холоду Дорошенко Олександр Вікторович
Офіційні опоненти – доктор технічких наук, професор кафедри інженерної теплофізики Одеської державної академії холоду
Железний Віталій Петрович
доктор технічних наук, професор
Ткаченко Станіслав Йосипович, завідувач кафедри
теплоенергетики, Вінницький національний технічний
університет.
Провідна установа – Одеський національний політехнічний університет
МОН України
Захист дисертації відбудеться “17” жовтня 2005 р. об 11 годині в ауд. 108 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.087.01 в Одеській державній академії холоду за адресою: вул. Дворянська, 1/3 м. Одеса, 65026, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ОДАХ за адресою: вул. Дворянська, 1/3 м. Одеса, 65026, Україна.
Автореферат розісланий “10” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., проф. Мілованов В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідними умовами розвитку економіки є ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів і використання енергозберігаючих технологій. Використання поновлюваних джерел енергії (ПДЕ) в енергетичних системах більшості країн світу стає все більш суттєвим і до 2010 року деяких країнах може досягнути 12%. Сонячна енергія є одним із видів ПДЕ, яка найбільш широко використовується. Енергія Сонця може використовуватися для одержання тепла і холоду.
Використання традиційних матеріалів (чорних і кольорових металів) в конструкції плоских сонячних колекторів (СК) – основних елементів геліосистем – робить їх дорогими і екологічно неcприятливими. Використання полімерних матеріалів (ПМ) в СК дозволить знизити їх вартість і зменшити шкідливий екологічний вплив на навколишнє середовище. В цей час у світі відмічається значний інтерес до можливості використання ПМ у складі конструкції СК.
Вибір принятних ПМ для задач сонячної енергетики, враховуючи особливості роботи сонячних систем у відкритому середовищі, конструювання полімерних СК, визначення їх теплотехнічних і оптичних характеристик, моделювання робочих процесів в сонячних системах та їх основних елементах, включаючи СК нового типу, де в якості абсорберу і прозорого покриття використовуються полімерні стільникові структури, уявляє собою актуальну науково-технічну задачу.
Дисертаційна робота виконана відповідно таких законодавчих актів: Постанови Верховної Ради України №75/94-ВР від 1.07.94р. що затвердила “Закон України про енергозбереження”, Постанови Кабінету Міністрів України №148 від 5.02.97 р. “Про комплексну державну програму енергозбереження України”, Постанови Кабінету Міністрів України №583 від 14.04.99 р. “Про Міжвідомчу комісію із забезпечення виконання Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату”, Листа Державного Комітету України з Енергозбереження №38 4/3 від 22.01.00 р. по підготовці енергозберігаючих проектів з метою зниження шкідливих викидів парникових газів, а також згідно з розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації №493/А-2003 від 13 червня 2003 р.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є створення нового покоління СК на основі ПМ, які відрізняються високою ефективністю, надійністю, малою вагою і вартістю, розвиток теоретичних уявлень про сонячні системи теплопостачання, розробка сонячних систем різного призначення на основі нових типів СК и виробка науково-технічних рекомендацій по їх впровадженню і експлуатації на вітчизняному ринку енергетичних ресурсів, зменшення матеріалоємності і зростання енергозберігаючих та екологічних характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕПЛОтехнічні Характеристики полімерних сонячних колекторів для систем теплопостачання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок