Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан здоров’я дітей, що мешкають на нітратно- забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації

Стан здоров’я дітей, що мешкають на нітратно- забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації

Назва:
Стан здоров’я дітей, що мешкають на нітратно- забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ПІКУЛЬ КАТЕРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 616 – 053. 3 /.5 – 08 : 615. 916 ’ 175
Стан здоров’я дітей, що мешкають на нітратно-
забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі факультетської педіатрії з неонатологією та дитячими інфекційними хворобами Української медичної стоматологічної академії МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Траверсе Галина Михайлівна,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України
завідувач кафедри факультетської педіатрії з неонатологією та дитячими інфекційними хворобами.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бєлоусов Юрій Володимирович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри дитячої гастроентерології та нутриціології;
доктор медичних наук, професор Сенаторова Ганна Сергіївна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри госпітальної педіатрії.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України,
кафедра педіатрії №2, м.Київ.
Захист відбудеться “10” листопада 2004 р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02. при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м.Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м.Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “7” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 64.609.02.
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається пріоритетністю, важливістю досліджень, які мають профілактичне направлення, що спрямоване для забезпечення гармонійного розвитку дітей, їх резистентності до дії інфекцій та несприятливих зовнішніх чинників (Н.П.Дмитренко, С.В.Сноз, С.Г.Шандренко, 1998). Як відомо, згідно інтерпретації ВООЗ, здоров’я визначається як повне фізичне, психічне та соціальне благополуччя, а не тільки відсутність захворювання. В останні роки вчені відмічають, що стан здоров’я дітей є одним із найбільш чутливих біологічних показників, який відображає якість оточуючого середовища (О.В.Горішна, 2002).
У процесі еволюції людини оксид азоту відігравав важливу позитивну роль, як універсального модулятора різних функцій організму, включаючи регуляцію дихання, підтримки серцево-судинного гомеостазу, імунного статусу, активності макрофагів, експресії генів, процесів морфогенезу, синаптичності нервової системи, пам’яті, вивільнення нейропередавачів. Проте з розвитком науково-технічного прогресу виникла проблема накопичення та циркуляції нітратів у довкіллі, як результат розриву між кількістю поступаючого азоту від діяльності людини та денітрифікацією у природі (К.С.Раевський, 1997). Постійний взаємообмін між азотом атмосфери і земної поверхні протікає різними шляхами: через воду, грунт, мікроорганізми, рослини, тварин і людину (Е.И.Кривицкая, 1997). На тлі повсюдного забруднення довкілля в Україні хімічними речовинами і несприятливого їх впливу на здоров’я населення, питання щодо ролі постійного нітратного навантаження у формуванні порушень здоров’я залишаються нез’ясованими (І.П.Кайдашев, О.А.Ножинова, Н.А.Боброва, 2000). Патологія органів травлення займає значне місце в структурі дитячої соматичної захворюваності. Показник хронічних захворювань травної системи у дітей України становить понад 100 на 1000 дітей (Ю.В.Бєлоусов, Л.Г.Волошина, Н.В.Павленко, 2004). розвитку будь-якої вісцеральної патології передує фаза вегетативних розладів. Науковцями виявлено залежність оксиду азоту від стану вегетативної нервової системи (Л.В.Квашніна, В.П.Родіонов, О.А.Сливак, 2002).
У цьому плані проведені цікаві різнопланові дослідження, але багато питань досі недостатньо розроблені, зокрема особливості фізичного розвитку та патогенетичні ланки перебігу захворювань ШКТ, ВД у дітей за умови нітратно-забрудненого довкілля (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Стан здоров’я дітей, що мешкають на нітратно- забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок