Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ МІЦНОСТІ ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ОСЕСИМЕТРИЧНОМУ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ ТА ПОВЗУЧОСТІ

РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ МІЦНОСТІ ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ОСЕСИМЕТРИЧНОМУ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ ТА ПОВЗУЧОСТІ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ МІЦНОСТІ ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ОСЕСИМЕТРИЧНОМУ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ ТА ПОВЗУЧОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,59 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шипулін Сергій Олександрович
УДК 539.3
РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ МІЦНОСТІ ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ОСЕСИМЕТРИЧНОМУ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ ТА ПОВЗУЧОСТІ
05.02.09 - динаміка та міцність машин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1999


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі «Динаміка та міцність машин» Харківського державного політехнічного університету; Міністерство освіти України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Морачковський Олег Костянтинович,
Харківський державний політехнічний університет; завідувач кафедрою «Теоретична механіка».
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Фомічов Петро Олександрович,
Державний аєрокосмічний університет ім. М.Є.Жуков-ського (ХАІ); завідувач кафедрою «Механіка та міц-ність літальних апаратів».
кандидат технічних наук, доцент,
Романенко Леонід Григорович,
Харківський державний автомобільно-дорожній техні-чний університет; доцент кафедри «Теоретична меха-ніка та гідравліка»
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування НАН України
ім. А.М.Підгорного; м. Харків;
відділ міцності тонкостінних конструкцій.
Захист відбудеться 6 жовтня 1999 р. о 1230 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д .050.10 в Харківському дер-жавному політехнічному університеті за адресою: 310002, м. Харків-2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету за адресою: 310002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий 27 серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради,
кандидат технічних наук, професор Бортовий В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні машинобудівні конструкції експлуатуються в умовах високих температур, комбінованого статичного та циклічного навантаження. При цьому в конструкціях має місце циклічна повзучість з інтенсивним накопичуванням незворотних залишкових деформацій, що призводять до руйнування.
Оболонкові конструктивні елементи широко розповсюджені у відповідальній техніці, передусім у таких галузях машинобудування, як турбобудування, двигунобудування, ракетна техніка, обладнання хімічних виробництв. Розрахунки на повзучість оболонкових конструкцій у теперішній час враховують переважно дії тільки статичних сил, тому що методи розрахунку для циклічного навантаження практично відсутні. Окремі методи існують для розрахунків на малоциклову втому, коли повзучість несуттєва. Разом з тим, із практичного досвіду відомо, що навіть малі вібрації суттєво підвищують швидкість повзучості, впливають на напружено-деформований стан і призводять до скорочення часу до руйнування. З цього приводу розробка ефективних методів розрахунку на повзучість оболонкових елементів конструкцій, що експлуатуються при комбінованому статичному та циклічному навантаженні - актуальна наукова та практична проблема. Існуючий досвід розрахунків конструкцій на повзучість розвивається в напрямку створення нових методів аналізу нелінійного деформування оболонок з урахуванням пошкодженості при накладених навантаженнях, що змінюються циклічно. На теперішній час розв’язані задачі переважно циклічної повзучості матеріалів, а у загальній теорії циклічної повзучості є актуальними розробки методів розрахунків конструкцій.
Осесиметрично навантажені оболонки розповсюджені у сучасній техніці, наприклад, в енергетичному машинобудуванні - це трубопроводи, оболонки та корпуси двигунів, ядерних реакторів тощо. Комбіноване циклічне навантаження є типовим для таких конструкцій. Необхідність розробки нових методів аналізу напружено-деформованого стану оболонкових конструкцій при повзучості в умовах комбінованого статичного та циклічного навантаження визначається практичними потребами. Використання таких методів розрахунку дозволить ще при проектуванні конструкцій оцінити їхню довготривалу міцність при повзучості та прогнозувати експлуатаційні властивості. Відсутність розробок по цій темі помітно стримує прогрес в області проектування відповідальної техніки, що обгрунтовує актуальність теми роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ МІЦНОСТІ ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ОСЕСИМЕТРИЧНОМУ ЦИКЛІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ ТА ПОВЗУЧОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок