Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динамічна теорія дифракції рентгенівських променів в пружно вигнутих монокристалах з мікродефектами

Динамічна теорія дифракції рентгенівських променів в пружно вигнутих монокристалах з мікродефектами

Назва:
Динамічна теорія дифракції рентгенівських променів в пружно вигнутих монокристалах з мікродефектами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,26 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. Курдюмова
КОСТЮК Олександр Миколайович
УДК 539.26/27:548.4:548.734
Динамічна теорія дифракції рентгенівських променів
в пружно вигнутих монокристалах з мікродефектами
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної Академії наук України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук Оліховський Степан Йосипович,
старший науковий співробітник Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Репецький Станіслав Петрович,
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, професор кафедри фізики функціональних матеріалів
доктор фізико-математичних наук
Прокопенко Ігор Васильович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України, заступник директора
Провідна організація: Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича Міністерства освіти і науки України, кафедра фізики твердого тіла, м. Чернівці.
Захист відбудеться “_9__” грудня 2003 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д  .168.02 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “4” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих проблем сучасних мікро- і нанотехнологій є істотне підвищення вимог до однорідності монокристалічних матеріалів. Особливо це актуально у зв'язку з тенденцією зверхмініатюризації приладів, що приводить до необхідності подальшої розробки неруйнуючих методів контролю структурної досконалості таких матеріалів. Найбільш інформативними методами неруйнуючого контролю структури матеріалів є дифракційні.
За останні роки досягнуто значних успіхів у вивченні основних механізмів і закономірностей не лише кінематичного, але й динамічного розсіювання рентгенівських променів спотвореними кристалами. Досить добре досліджені особливості дифракції рентгенівських променів у кристалах, що містять мікродефекти структури. У загальному випадку вирішена задача дифракції рентгенівських променів у пружно вигнутих досконалих кристалах. У той же час недостатньо дослідженим залишається питання про розсіювання рентгенівських променів кристалами, у яких одночасно присутні макроскопічні деформації і хаотично розподілені мікродефекти, що має місце у більшості реальних випадків.
З цієї причини набуває великого значення і стає необхідним створення динамічної теорії дифракції рентгенівських променів, яка б дозволила строго описати закономірності дифракції рентгенівських променів зразками, що містять поля зміщень різної природи одночасно. Таким чином, викладене вище дозволяє сказати, що тема даної дисертаційної роботи, яка присвячена створенню саме такої теорії, є актуальною.
Зв,язок роботи знауковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в Інституті металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України і була складовою частиною науково-дослідної роботи по темі “Ефекти багаторазовості бреггівського і дифузного розсіяння у діагностиці кристалів з дефектами з урахуванням їх неоднорідного розподілу і комбінованих типів спотворень” (затверджена Рішенням Бюро ВФА НАНУ №10 від 24.12.96 р. №держреєстрації 01997V004426).
Мета і задачі дослідження. Метою даної дисертаційної роботи є створення теорії, яка описує вплив пружного вигину на формування дифракційної картини когерентного (бреггівського) і некогерентного (дифузного) розсіювання в кристалах, що містять хаотично розподілені мікродефекти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Динамічна теорія дифракції рентгенівських променів в пружно вигнутих монокристалах з мікродефектами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок