Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вибір об’єму і методу операції при виразковій хворобі шлунка в залежності від наявності і вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки

вибір об’єму і методу операції при виразковій хворобі шлунка в залежності від наявності і вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки

Назва:
вибір об’єму і методу операції при виразковій хворобі шлунка в залежності від наявності і вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я україни
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського
ковальчук юрій михайлович
УДК 616.33-002.44-089.87]-06:616.33-018.73
вибір об’єму і методу операції при
виразковій хворобі шлунка в залежності
від наявності і вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль– 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Гор-бачевського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Дзюбановський Ігор Якович, Терно-пільська державна медична академія ім. І.Я.Гор-бачевського МОЗ України, завідувач кафедри хірургії факультету після дипломної освіти
 
Офіційні опоненти:
лауреат державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Мітюк Іван Ілліч, Вінницький національний медичний університет ім М.І. Пирогова МОЗ України,завідувач кафедри госпітальної хірургії;
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Шевчук Михайло Григорович, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця (м. Київ) МОЗ України, кафедра госпітальної хірургії № 1.
Захист відбудеться 30 жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .601.01. у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського (46001, м. Тер-нопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського (46001, м. Тер-нопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 26 вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 58.601.01.
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розробка чітких критеріїв вибору об’єму і способу оперативного втручання при виразковій хворобі шлунка та її ускладненнях є одним із важливих завдань хірургічної гастроентерології (Короткий В.М., 2001).
Якщо при виразках дуоденальної локалізації методом вибору є операції органозберігаючого характеру, то при шлунковій локалізації – об’єм операції коливається від класичних резекцій за Більрот-I чи II до надпілоричних сегментарних резекцій і висічення виразки в поєднанні з ваготоміями (Фомін П.Д., 2001, Шевчук М.Г., 2001).
Це зв’язано з відсутністю єдиних поглядів на патогенез шлункових виразок, що і призводить до однотипного переносу способів хірургічного лікування при виразках дванадцятипалої кишки (ДПК) на лікування виразок шлунка, без врахування диспластичних змін епітелію слизової оболонки і локалізації патологічного процесу (Бойко В.В., 2001).
Відомо, що при хронічних виразках шлунка запальні, дегенеративні і диспластичні зміни слизової оболонки зустрічаються в 10 – 100випадків, що суттєво впливає на віддалені результати хірургічного лікування.
Найбільш поширеною операцією при шлункових виразках є резекція шлунка за Більрот-I з рівнем післяопераційної летальності – 2,8з рецидивом виразки – 1,5-16,6(в середньому 4,5з розвитком раку кукси шлунка після резекції за Більрот-I – 4-6після резекції за Більрот-ІІ – 13-16(Ковальчук Л.Я., 2001; Шалімов О.О., 1987). Крім цього, після класичних резекцій шлунка збільшується частота дуоденогастрального рефлюксу, що часто призводить до рецидиву виразки, розвитку процесів метаплазії, дисплазії слизової кукси шлунка (Саєнко В.Ф., 1997).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана у відповідності з плановою науково-дослідною темою “Оптимізація хірургічних методів лікування основних захворювань органів черевної порожнини у віковому аспекті” кафедри хірургії факультету післядипломної освіти Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського, № Держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: вибір об’єму і методу операції при виразковій хворобі шлунка в залежності від наявності і вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок