Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕКОНСТРУКЦІЯ УМОВ КАРБОНОВОГО ТОРФОНакопичення за ПАЛіНОЛОГіЧними та вУГЛЕПЕТРОГрафічними ДАНИМи (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОГО БАСЕЙНУ)

РЕКОНСТРУКЦІЯ УМОВ КАРБОНОВОГО ТОРФОНакопичення за ПАЛіНОЛОГіЧними та вУГЛЕПЕТРОГрафічними ДАНИМи (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОГО БАСЕЙНУ)

Назва:
РЕКОНСТРУКЦІЯ УМОВ КАРБОНОВОГО ТОРФОНакопичення за ПАЛіНОЛОГіЧними та вУГЛЕПЕТРОГрафічними ДАНИМи (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОГО БАСЕЙНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,78 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО освіти і НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРничИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАНКОВА МАРИНА ГРИГОРІВНА
УДК 552.57:58.081.33:551.735(477.61/62)
РЕКОНСТРУКЦІЯ УМОВ КАРБОНОВОГО ТОРФОНакопичення
за ПАЛіНОЛОГіЧними та вУГЛЕПЕТРОГрафічними
ДАНИМи
(НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОГО БАСЕЙНУ)
Спеціальність: 04.00.16 “Геологія твердих горючих копалин”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Дніпропетровськ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі геології вугільних родовищ Інституту геологічних наук НАН України (м. Київ) та у вугільному секторі Дніпропетровського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Науковий керівник : |
доктор геолого-мінералогічних наук
Шульга Віталій Федорович, Інститут геологічних наук НАН України (м. Київ), головний науковий співробітник відділу геології вугільних родовищ.
Офіційні опоненти: |
доктор геологічних наук, доцент
Привалов Віталій Олександрович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри геології;
кандидат геологічних наук
Бучинська Ірина Володимирівна, Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України (м. Львів), старший науковий співробітник відділу геології та геохімії горючих копалин.
Захист відбудеться “2” листопада 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.05 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11.)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України, за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “____” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.05
кандидат геолого-мінералогічних наук,
доцент А.Л. Лозовий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до стратегії видобутку вугілля в Україні, спрямованої на створення надійної сировинної бази й підвищення енергетичної безпеки країни, пріоритетом є найбільш раціональне відпрацьовування вугільних родовищ. Це ставить перед геологорозвідувальною практикою та наукою завдання підвищення ефективності робіт і наукового обґрунтування прогнозів з пошуку, розвідки родовищ, достовірності їх геолого-промислової оцінки на основі вдосконалення та розробки методів вивчення вугільних пластів. Потрібний також і подальший розвиток вчення про механізм формування вугільних родовищ, тому що і досі відсутні єдині науково обґрунтовані уявлення щодо цього питання. Отже виявлення умов древнього торфонакопичення є однією з важливих проблем вугільної геології. Для її вирішення необхідно не тільки комплексне використання палінологічного та вуглепетрографічного методів, але й подальша розробка палеоекологічого підходу до інтерпретації отриманих даних. Ці знання дадуть можливість обґрунтувати наукові положення і виробити нові методологічні прийоми для зіставлення та стратифікації розрізів вугільних пластів з виділенням надійних критеріїв. Крім того, дані з реконструкції обстановок торфонакопичення необхідні для рішення і низки інших практичних завдань: переоцінки запасів з метою розширення сировинної бази, вивчення якості вугілля, раціонального його використання, морфології вугільних пластів, тощо.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планових досліджень з наукової тематики Дніпропетровського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту на основі договорів з Міністерством геології УРСР (у подальшому перейменованого в Державний комітет геології та використання надр України) і в Інституті геологічних наук Національної академії наук України. Номера державної реєстрації НДР: 01830063864, 01850063606, 0100U001283, 0102U003663. Тематичні дослідження виконувалися в плані програми “Зміцнити мінерально-сировинну базу коксівного вугілля Української РСР на період 1982-2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕКОНСТРУКЦІЯ УМОВ КАРБОНОВОГО ТОРФОНакопичення за ПАЛіНОЛОГіЧними та вУГЛЕПЕТРОГрафічними ДАНИМи (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОГО БАСЕЙНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок