Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНА ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ТОРГІВЛІ СПОЖИВЧИМИ ТОВАРАМИ

РЕГІОНАЛЬНА ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ТОРГІВЛІ СПОЖИВЧИМИ ТОВАРАМИ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНА ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ТОРГІВЛІ СПОЖИВЧИМИ ТОВАРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Шпак Любов Олександрівна
УДК: 339:17
РЕГІОНАЛЬНА ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ТОРГІВЛІ СПОЖИВЧИМИ ТОВАРАМИ
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Качала Тамара Миколаївна, Черкаський державний технологічний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Куценко Віра Іванівна, завідувач відділу проблем розвитку соціальної сфери Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України;
кандидат економічних наук, доцент Костишина Тетяна Адамівна, доцент, завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці Полтавського університету споживчої кооперації України Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 25 грудня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “ 21 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Я.В. Коваль


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток внутрішньої торгівлі є одним із важливих напрямів політики економічного зростання регіонів України. Світовою практикою доведено, що торгівля, як сфера економічної діяльності, позитивно впливає на розвиток національної економіки, оскільки підприємства торгівлі, з одного боку, завершують виробничу діяльність, а з іншого, – забезпечують потреби значної частини населення в товарах і послугах.
Ефективність функціонування торгівлі споживчими товарами в регіоні свідчить про роботу державних і регіональних органів влади, про успіх соціальних і економічних реформ, адже турбота про конкретну людину, її потреби – це основа соціально-економічної політики держави. У торговельній сфері проявляються інтереси суспільства, інтереси кожної сім’ї, кожної конкретної людини. Торгівля задовольняє потреби споживачів і сприяє реальному розподілу матеріальних благ. У країнах ринкової економіки державою приділяється значна увага розвитку торгівлі, яка бере на себе основний тягар щодо заповнення товарами і послугами ніші споживчого ринку, а також є вагомим джерелом доходів бюджетів усіх рівнів.
При визначенні стратегії розвитку регіонального ринку споживчих товарів слід враховувати як реалії трансформаційного етапу розбудови економіки України, так і регіональні особливості, що обумовлені низьким рівнем грошових доходів частини населення, особливо в сільській місцевості. Крім того, велике значення має матеріально-технічний стан бази торгівлі в кожній окремій області, її роль та місце в економіці регіонів.
Позитивна динаміка в розвитку торгівлі споживчими товарами, що намітилася останнім часом, засвідчує про вихід цієї сфери діяльності з кризового стану. Але ці досягнення не є істотними порівняно з масштабами падіння обсягів торгівлі споживчими товарами в попереднє десятиліття, коли незадовільне її функціонування порушило процеси розподілу та негативно відбилось на купівельній спроможності населення.
В розрізі окремих областей України спостерігалися суттєві відмінності в каналах реалізації та їхній питомій вазі в загальному обсязі роздрібного товарообороту, відбувалося скорочення роздрібної торговельної мережі, що знайшло відображення на рівні товарного забезпечення торгівлі та самозабезпечення населення споживчими товарами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНА ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ТОРГІВЛІ СПОЖИВЧИМИ ТОВАРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок