Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,95 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ імені МИХАЙЛА
ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
МОМОТ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 658.562.6.012
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
ДОНЕЦЬК – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
Шубін Олександр Олександрович,
Донецький національний університет
економіки і торгівлі імені Михайла
Туган-Барановського, ректор.
Офіційні опоненти: академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН У (м. Одеса),
директор;
доктор економічних наук, професор
Яковлєв Анатолій Іванович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри економіки і маркетингу;
доктор економічних наук, професор
Момот Володимир Євгенійович,
Дніпропетровський університет економіки
та права, проректор з наукової роботи.
Захист відбудеться “22” квітня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.055.01 у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського за адресою: 83050, Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського за адресою: 83017, Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий “21” березня 2008 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради О.Б.Чернега


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Початок ХХ ст. характеризується новими всеосяжними глобальними процесами в техніці, технології й економіці. Виходячи з того, що для досягнення основної мети будь-якого виробництва – отримання максимуму прибутку – визначальну роль відіграють, насамперед, якість і ціна виготовленого товару, адаптація й глобалізація національної економіки в ці процеси, виникає об'єктивна необхідність підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств й їхньої продукції до рівня світових стандартів. Як свідчать узагальнення теоретичних положень і результати зарубіжного досвіду, зазначене може бути досягнуте за допомогою загального управління якістю виробничої діяльності підприємств, починаючи від проекту господарюючого суб'єкта до випуску й реалізації продукції на основі використання механізму управління якістю. (Тут і надалі поняття “механізм управління якістю” використовується як тотожне поняттю “механізм управління якістю виробничої діяльності господарюючого суб'єкта”, під якою розуміються сукупні результати функціонування підприємства (на етапах маркетингу, проектування, матеріально-технічного постачання, підготовки до виробництва, виробництва, контролю, упакування й зберігання, реалізації, монтажу, технічного обслуговування й утилізації), що забезпечують отримання очікуваного прибутку). Особливо це актуально для підприємств харчової промисловості й сфери послуг.
Сформовані економічні умови, обумовлені процесами глобалізації й становленням ринкових відносин, докорінно змінюють ставлення підприємців, керівників і фахівців підприємств України до якості продукції, що випускається. До цих змін, насамперед, належать: формування різних форм власності, свобода будь-якого виду господарювання, зростання конкуренції, необхідність урахування запитів споживача й визначення відповідної ціни, дотримання екологічних умов. Трансформація економічних умов виробництва, що відбувається, з настійливою необхідністю вимагає створення принципово нових шляхів, форм, методів і підходів до управління якістю продукції на кожному підприємстві та об'єднанні. Сьогодні у ряді розвинених країн в управлінні якістю використовуються апробовані ними положення й рекомендації з метрології, стандартизації й сертифікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок